Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 08:32:20

Голова облдержадміністрації: "Заробітна плата, соціальні виплати мають виплачуватися вчасно"

19.03.2014   08:58

Питання своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам та погашення заборгованості є першочерговим напрямком роботи органів влади, тому до цього має докласти максимум зусиль кожен на своїй ділянці.

На цьому акцентував увагу голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко під час засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Як було зазначено, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств та організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) на 01.03.2014 склала 18,3 млн. грн.

Загальна кількість підприємств-боржників (з урахуванням економічно неактивних) становить 50 одиниць, причому на 13 підприємствах виникли борги у лютому, на 17 – зросли, на 12 – змін не відбулося, і тільки дещо зменшено суму боргу на 8 підприємствах.

Переважна більшість боргів сконцентрована у містах обласного підпорядкування як із виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків.

Якщо декілька років поспіль утримувалася стійка тенденція до своєчасної виплати заробітної плати на активних комунальних підприємствах, то зараз виникли борги на 5 в сумі 1,2 млн. грн.

Найбільшими боржниками з 34 економічно активних підприємств є Ніжинська нафтогазорозвідувальна експедиція по випробуванню свердловин ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», ПАТ «Ніжинський механічний завод» та філія «Смолинський торфозавод» державного підприємства «Чернігівторф».

38,5 % від загальної суми боргу припадає на 16 економічно неактивних підприємств. З них 11 підприємств-банкрутів та 5 таких, що призупинили діяльність.

Найбільшими боржниками серед неактивних підприємств, щодо яких проводяться процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом є ПАТ «Будівельна компанія „Домобудівник“», державне підприємство «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», ПАТ «Чернігівбуд» із відокремленим підрозділом БМУ «Житлобуд-1» та ТОВ «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв».

35,8 % заборгували 12 підприємств, що підпорядковані центральним органам влади.

Основними причинами існування заборгованості із заробітної плати залишаються значна прострочена кредиторська та дебіторська заборгованість підприємств-боржників, несвоєчасні розрахунки за виконані держзамовлення, недостатній рівень претензійно-позовної роботи, неефективне застосування процедур реструктуризації, санації чи банкрутства.

Очільник області підкреслив: аби жоден випадок порушення законодавства про своєчасну оплату праці не залишився поза увагою, потрібна постійна взаємодія органів влади на місцях з контролюючими та правоохоронними органами у напрямі безумовного виконання трудового законодавства, застосування до порушників дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

- Заробітна плата, соціальні виплати мають виплачуватися вчасно. Для цього вкрай необхідною є активізація та конкретизація роботи відповідних комісій, на території яких розташовані підприємства-боржники та системна робота з їх керівниками. Працівники, які виконують свою роботу, незалежно від сфери діяльності, мають своєчасно отримувати зарплату, а пенсіонери – пенсійні виплати, - наголосив Володимир Івашко.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

"Експлікація осені" оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ 15:09

«Експлікацію осені» подарував глядачам 15 листопада духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (начальник центру - художній керівник — Ігор Кішман, начальник оркестру — Роман Павлів).

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області 14:54

Холодильник та морозильну камеру отримали дві багатодітні родини з Носівщини – сім’ї Крещенків з міста Носівка та Назаренків із села Платонівка.

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції 14:47

Чернігівські юні велосипедисти – переможці багатьох Всеукраїнських і Міжнародних змагань 15 листопада розповіли про головні свої досягнення.