Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 19:35:40

Щорічно у Чернігові реєструється близько 500 випадків гострого інфаркту міокарду та понад 800 випадків мозкового інсульту з гіпертонією

18.02.2014   11:16

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув проект Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у м. Чернігові на період до 2016 року, розробленої управлінням охорони здоров'я міської ради.

Програма має на меті зниження захворюваності населення міста на артеріальну гіпертензію, ішемічну хворобу серця, смертності від ускладнень артеріальної гіпертензії (інфаркт міокарда), підвищення тривалості життя хворих на серцево-судинні захворювання. Про основні шляхи та способи розв'язання проблеми доповів на засіданні виконкому начальник управління охорони здоров'я міської ради Юрій Бойко.

За інформацією доповідача, у м. Чернігові протягом 2013 року виявлено 79747 осіб з підвищеним артеріальним тиском (32 % дорослого населення) і 78642 хворих на гіпертонічну хворобу (31,9 % дорослого населення). Щорічно у місті реєструється 400-500 випадків гострого інфаркту міокарду та понад 800 випадків мозкового інсульту з гіпертонією, а помирає від серцево-судинних захворювань понад 2 тис. людей, 11 % з них – у працездатному віці. Зберігаються високі показники інвалідизації хворих на серцево-судинні захворювання.

Заходи Програми спрямовані на посилення профілактичної роботи серед населення міста, забезпечення раннього виявлення захворювань та ефективне їх лікування. З метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії у місті щорічно охоплені вимірюванням артеріального тиску 97-98 % населення. З введенням в дію сучасної рентгенівської кардіоваскулярної ангіографічної системи Allura (Чернігівська міська лікарня № 2) у місті розпочато виконання інтервенційних процедур на серці і судинах з використанням новітніх технологій, завдяки чому покращилась доступність населення до високотехнологічних методів лікування серцево-судинних захворювань. Тромболізна терапія сьогодні залишається загальновизнаним методом збереження життя хворих та зменшення інвалідності.

Зважаючи на ефективність заходів, проведених у рамках попередніх програм, спрямованих на профілактику й лікування артеріальної гіпертензії та попередження смертності й інвалідності населення внаслідок серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, вбачається доцільним продовження цієї роботи. Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів для реалізації Програми з місцевого бюджету складає 298,5 тис. грн., у тому числі: кожного року по 99,5 тис. грн.

Виконавчий комітет міської ради погодив проект Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у м. Чернігові на період до 2016 року та доручив управлінню охорони здоров'я міської ради підготувати проект Програми на розгляд сесії міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.