Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 06:21:24

Щорічно у Чернігові реєструється близько 500 випадків гострого інфаркту міокарду та понад 800 випадків мозкового інсульту з гіпертонією

18.02.2014   11:16

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув проект Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у м. Чернігові на період до 2016 року, розробленої управлінням охорони здоров'я міської ради.

Програма має на меті зниження захворюваності населення міста на артеріальну гіпертензію, ішемічну хворобу серця, смертності від ускладнень артеріальної гіпертензії (інфаркт міокарда), підвищення тривалості життя хворих на серцево-судинні захворювання. Про основні шляхи та способи розв'язання проблеми доповів на засіданні виконкому начальник управління охорони здоров'я міської ради Юрій Бойко.

За інформацією доповідача, у м. Чернігові протягом 2013 року виявлено 79747 осіб з підвищеним артеріальним тиском (32 % дорослого населення) і 78642 хворих на гіпертонічну хворобу (31,9 % дорослого населення). Щорічно у місті реєструється 400-500 випадків гострого інфаркту міокарду та понад 800 випадків мозкового інсульту з гіпертонією, а помирає від серцево-судинних захворювань понад 2 тис. людей, 11 % з них – у працездатному віці. Зберігаються високі показники інвалідизації хворих на серцево-судинні захворювання.

Заходи Програми спрямовані на посилення профілактичної роботи серед населення міста, забезпечення раннього виявлення захворювань та ефективне їх лікування. З метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії у місті щорічно охоплені вимірюванням артеріального тиску 97-98 % населення. З введенням в дію сучасної рентгенівської кардіоваскулярної ангіографічної системи Allura (Чернігівська міська лікарня № 2) у місті розпочато виконання інтервенційних процедур на серці і судинах з використанням новітніх технологій, завдяки чому покращилась доступність населення до високотехнологічних методів лікування серцево-судинних захворювань. Тромболізна терапія сьогодні залишається загальновизнаним методом збереження життя хворих та зменшення інвалідності.

Зважаючи на ефективність заходів, проведених у рамках попередніх програм, спрямованих на профілактику й лікування артеріальної гіпертензії та попередження смертності й інвалідності населення внаслідок серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, вбачається доцільним продовження цієї роботи. Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів для реалізації Програми з місцевого бюджету складає 298,5 тис. грн., у тому числі: кожного року по 99,5 тис. грн.

Виконавчий комітет міської ради погодив проект Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у м. Чернігові на період до 2016 року та доручив управлінню охорони здоров'я міської ради підготувати проект Програми на розгляд сесії міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.