Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 17:19:31

Для незайнятого населення пропонується участь у громадських роботах

19.11.2013   11:55

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада схвалив Програму організації та проведення у 2014 році громадських робіт для незайнятого населення м. Чернігова. Програма розроблена Чернігівським міським центром зайнятості з метою забезпечення тимчасової зайнятості населення.

Програма має на меті залучення максимально широкого кола незайнятих мешканців міста до участі у виконанні громадських робіт. Це, на думку розробників Програми, дозволить шляхом матеріальної підтримки і адаптації до трудової діяльності безробітних знизити соціальну напругу і вирішувати проблеми міста у благоустрої міста, відбудові історико-архітектурних пам'яток, заповідників та об'єктів соціальної сфери.

 Через складні явища в економіці країни, що відбуваються в останні роки, до міського центру зайнятості за 10 місяців поточного року за допомогою у пошуку роботи звернулися 9817 осіб, за аналогічний період минулого року – 8054. Для вирішення проблеми їх працевлаштування застосовувались активні заходи сприяння зайнятості, а саме: працевлаштована 2181 особа, проходили професійне навчання – 635 осіб, на громадських та інших роботах тимчасового характеру працювали 986 безробітних мешканців міста. Втім, активними формами сприяння зайнятості вдалося охопити лише 40 % тих, хто перебував на обліку у нинішньому році.

 Таким чином, одним із важливих заходів підтримки людей у період вимушеного безробіття та пошуку роботи є залучення їх до участі в громадських роботах – загальнодоступному виді тимчасової трудової діяльності громадян, що виконується на договірній основі.

 Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року, фінансування таких робіт передбачено за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на паритетних засадах, а також, окремими підприємствами, організаціями і установами.

 Для виконання громадських робіт у 2014 році планується залучити 1330 безробітних громадян і організувати їхню працю на підприємствах комунальної форми власності, державних підприємствах, установах, організаціях, що підпорядковані органам місцевої влади, а також, за договорами з іншими роботодавцями.

 Зважаючи на вищезазначене, міський центр зайнятості підготує пропозиції підприємствам, організаціям, установам міста щодо проведення громадських робіт з благоустрою та озеленення м. Чернігова, зон відпочинку і туризму, з відбудови історико-архітектурних пам'ятників, заповідників, виконання підсобних робіт на будівництві та ремонті об'єктів соціальної сфери, надання допомоги громадянам похилого віку, інвалідам війни і праці, хворим особам, дітям-інвалідам та ін.

 Для проведення у місті громадських робіт з місцевого бюджету для оплати праці безробітних громадян у комунальній та соціальній сферах планується виділити 400 тис. грн. Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (фінансує Чернігівський міський центр зайнятості) кошти виділяються в таких же обсягах на паритетних засадах з місцевим бюджетом.

Виконком міської ради доручив міському центру зайнятості внести Програму організації та проведення у 2014 році громадських робіт для незайнятого населення м. Чернігова на розгляд Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини