Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 серпня, 00:02:18

Продовжуються роботи по створенню третього національного природного парку на Чернігівщині

16.11.2013   09:50Агенцiя

15 листопада при Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації відбулась міжвідомча нарада з питань розширення мережі природно-заповідних територій Чернігівщини, а саме створення національного природного парку (далі – НПП) «Дніпровсько-Деснянське міжріччя».

Створення парку планується на базі існуючого з 2002 року регіонального  ландшафтного парку «Міжрічинський», розташованого на території Чернігівського та Козелецького районів. Загальна протяжність меж проектованого національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» буде розташована у південно-західній частині Чернігівської області – в Козелецькому адміністративному районі.

Присутні на засіданні - представники Міністерства екології та природних  ресурсів України, керівництво Департаменту екології ОДА, Козелецької районної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, регіонального  ландшафтного парку «Міжрічинський», Держекоінспекції у Чернігівській області, Міноборони України в Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Чернігівського військового лісгоспу, управління Держземагентства в області та Українського товариства охорони птахів проаналізували проблеми та переваги створення даного парку. В результаті обговорень було відзначено, що розроблення даного проекту дозволить покращити охорону та збереження природних і історико-культурних цінностей, в тому числі великої кількості рідкісних видів біоти, впорядкувати рекреацію і широко запровадити екологічний туризм, оптимізувати еколого-просвітницьку діяльність, а також загальну екологічну ситуацію в регіоні. Розглядались і фінансові питання існування проектованого парку, користь даної природоохоронної установи для місцевих громад.

Представниками Департаменту та Мінприроди України зауважено і про складнощі  з подальшим проведенням робіт  по створенню НПП «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» через наявну законодавчу невизначеність відповідальних за проведення робіт по створенню нових об’єктів природно-заповідного фонду на місцевому рівні.

Загалом, усі зацікавлені сторони  висловили доцільність створення  нової природно-охоронної території на Чернігівському Поліссі та надали пропозиції по вирішенню проблемних питань.


Довідково: Територія регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» є унікальною і за своїми природними особливостями і за господарським використанням, яке має загальнодержавне значення: ріка Десна – у питному водопостачанні, водосховище – у гідроенергетиці, ліси – в деревообробній промисловості.

Територія парку складається переважно  з лісового масиву на піщаній боровій  терасі (який займає 37,4 тис. га, або 59% території парку); меншу частку становлять водні угіддя (акваторія Київського водосховища, р. Десна та інші водойми) – 18,6 тис. га; сільгоспугіддя складають 4,6 тис. га, у їх складі переважають сіножаті і пасовища, та незначну частку (менше 1%) складають рілля та перелоги; 2,0 тис. га займають болота та 1,6 тис. га інші землі (переважно піски).

Площа цієї природоохоронної, рекреаційної, культурно-освітньої установи становить  близько 2% від усього природно-заповідного фонду України.

Проект  створення національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» розроблений на замовлення Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи.
 

Наталія Радченко, начальник відділу моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Міфологічні мотиви та образи в українському мистецтві" 15:37

23 серпня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана з нагоди Дня незалежності України відбулось відкриття виставки «Міфологічні мотиви та образи в українському мистецтві».

У Чернігові відзначили День Державного Прапора

У Чернігові відзначили День Державного Прапора 15:06

П’ятнадцять років тому на знак глибокої поваги українців до одного з основних символів держави був підписаний Указ Президента про встановлення Дня Державного Прапора України.

Призначено керівника комунального закладу РЛП

Призначено керівника комунального закладу РЛП "Міжрічинський" 13:29

Виконуючим обов’язки директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради призначено Сергія Кошового.

У Чернігові борються з самовільним під'єднанням до комунальних мереж

У Чернігові борються з самовільним під'єднанням до комунальних мереж 13:16

Щоквартально інспектори КП «Чернігівводоканал» виявляють по декілька самовільних приєднань до мереж комунального водопостачання та водовідведення.

Обласний центр екстреної медичної допомоги отримав автомобіль

Обласний центр екстреної медичної допомоги отримав автомобіль "швидкої" 12:59

Лікувально-профілактичний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради днями отримав новий сучасний автомобіль марки Peugeot.