Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 09:46:47

Знову до Ліберії

05.12.2011   16:20

Воїни-миротворці, військовослужбовці чернігівського гарнізону, розповіли про свою діяльність та поділилися планами на майбутнє перед журналістами

З цього приводу в регіональному медіа-центрі відбулася прес-конференція. З журналістами спілкувалися командир 8-ого командного пункту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України підполковник Сергій Шаповалов та помічник начальника зміни 8-ого командного пункту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України капітан Дмитро Сініцин.

Наразі з числа особового складу 8-ого командного пункту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України у Ліберії перебуває 9 військовослужбовців і один військовослужбовець – у складі багатонаціональних сил КФОР у Косово.

Загалом 47 військовослужбовців 8-ого цієї військової частини брали участь у 123 миротворчих місіях в Ліберії, Лівані, Кот-д’Івуарі, Сьєрра-Леоне, Республіці Ірак, Косово, Боснії та Герцеговині.
За плечима у капітана Сініцина шість миротворчих місій. Незабаром він вирушить до Ліберії у складі 16-ї ротації 56-го окремого вертолітного загону оператором Мі-24, яку передбачається здійснити у період з 17 по 28 грудня цього року.

Підполковник Сергій Шаповалов взагалі жива легенда, що стосується миро творчості. Він мирив сербів та албанців у Косовому, спілкувався з племенами канібалів у джунглях Сьєрра-Леоне і врятував сотні людей у Ліберії.

Миротворці детально розповіли журналістам, які завдання виконують українські вертолітники, в яких складних природних умовах та екстремальних ситуаціях їм доводиться працювати, як взаємодіють з миротворцями з інших країн, скільки коштів заробляють для нашої держави тощо.

Бойове злагодження нової 16-ї ротації 56-го окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії тривало на базі військової частини, що у місті Броди на Львівщині.

По завершенні навчання відбулася процедура сертифікації. Військовослужбовці миротворчого вертолітного загону склали заліки за основними напрямками, що визначають готовність до виконання завдань особисто та у складі підрозділів.

ДОВІДКОВО:
56 окремий вертолітний загін чисельністю 275 військовослужбовців виконує завдання у складі Місії ООН у Ліберії, із них 40 військовослужбовців тимчасово залучені до виконання завдань з надання оперативної підтримки Місії ООН у Кот-д’Івуарі.
Окрім 56 овз у складі Місії ООН у Ліберії проходять службу 4 військовослужбовці українського миротворчого персоналу: 2 військові спостерігачі та 2 офіцери штабу Місії.
Організаційна структура:
Вертольоти: Мі-8 – 8 од., Мі-24 – 3 од.
Військова техніка: БТР- 60ПБ – 1 од., БРДМ-2 – 3 од., автомобілі – 51 од., причепи – 32 од.
Місця постійної дислокації:
1. Аеропорт Робертсфілд: військовослужбовців – 224, вертольотів Мі-8МТ – 7;
2. Аеродром Грінвіл: військовослужбовців – 11, вертольотів Мі-8МТ – 1.
Загальні відомості щодо Місії ООН у Ліберії
Місія ООН у Ліберії заснована відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН від 19.09.03 № 1509 (2003). Наявна чисельність Місії на сьогодні складає 9189 військовослужбовців.
Основні завдання Місії:
– спостереження за дотриманням сторонами конфлікту угоди про припинення вогню;
– контроль за дотриманням прав людини;
– сприяння процесу роззброєння, демобілізації, реінтеграції та репатріації усіх учасників збройних формувань;
– забезпечення безпеки ключових урядових об’єктів;
– участь у реформуванні Збройних Сил та поліції Ліберії;
– забезпечення безпеки персоналу ООН та інших міжнародних організацій, захист цивільних осіб;
– перевезення персоналу Місії та високоповажних осіб;
– перевезення вантажів;
– медичне транспортування;
– евакуація поранених;
– польоти спостереження;
– повітряне супроводження переміщення військ Місії ООН.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 12 грудня до 8:00 13 грудня 2019 року.

Відбувся відкритий показ фільму

Відбувся відкритий показ фільму "Bellingcat: Правда в світі постправди" 08:47

З 25 листопада по 13 грудня на Чернігівщині проходить XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, тема якого – цифрові технології та захист прав людини у мережі.

Розпочалася операція

Розпочалася операція "Новорічна ялинка 2020" 08:36

Для посиленого контролю, щодо збереження зелених насаджень у святкові дні Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області розпочато проведення щорічної природоохоронної операції «Новорічна ялинка».

РДА зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку орієнтовною вартістю 850 тис. грн

РДА зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку орієнтовною вартістю 850 тис. грн 08:29

Чернігівський окружний адміністративний суд, погодившись із позовними вимогами прокуратури, зобов’язав райдержадміністрацію вжити заходів до оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під будівлею закладу освіти орієнтовною вартістю понад 850 тис. грн.

У Борзні поліція роззброїла дебошира з пістолетом

У Борзні поліція роззброїла дебошира з пістолетом 08:14

Поліцейські затримали домашнього агресора, який погрожував зброєю правоохоронцям.