Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 17:17:55

Влада Чернігівщини сприяє молодіжному працевлаштуванню

26.06.2013   12:08

26 червня в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк провів нараду з представниками роботодавців області, обласної служби зайнятості, вищих навчальних закладів І та IІ рівня акредитації. Учасники наради обговорили питання створення в області нових робочих місць, працевлаштування молоді, забезпечення випускників першим робочим місцем.

„Президент України наголошує на важливості створення нових робочих місць. У листопаді 2012 року прийнято закон про формування держзамовлення на підготовку фахівців, який передбачає ув’язку освітньої системи держави з потребами ринку праці. У цьому році державне замовлення на підготовку фахівців збільшено майже на 6%. На це буде спрямовано найбільшу за часи незалежності суму - 25 мільярдів гривень», - сказав в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк, відкриваючи нараду.

За сприяння Державної служби зайнятості у 2012 році  працевлаштовано 375,8 тис. молодих осіб, що на 9,1 тис. осіб більше у порівнянні з 2011 роком. У поточному році працевлаштовано 36,1 тис. осіб у віці до 35 років, з яких 1,4 тис. випускників вищих навчальних закладів.

У зв’язку з прийняттям нового закону про зайнятість в Україні вже спостерігається певна динаміка: чисельність безробітних за березень поточного року скоротилася майже на 18 тисяч осіб, за квітень — ще на 37 тисяч. За прогнозами, за чотири роки рівень безробіття в країні може знизитися на 2%.

Позитивні зміни у сфері зайнятості відбулися й на Чернігівщині. Так, у 2012 році за направленням обласної служби зайнятості були працевлаштовані 114 випускників на свої перші робочі місця за набутою професією (спеціальністю), що на 11,8% більше, ніж відповідне працевлаштування 2010 року. З усієї кількості працевлаштованих у такий спосіб осіб випускники професійно-технічних навчальних закладів становили – 82 чол., а випускники вищих навчальних закладів — 32.

Загалом на відшкодування  роботодавцям фактичних витрат на заробітну  плату за таких осіб у 2012 році було витрачено 737 тис. грн.

З початку 2013 року в області своє перше робоче місце вже отримали 75 осіб, на їх працевлаштування витрачено 590 тис. грн.

Користуючись нагодою, в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк нагадав роботодавцям про компенсатори та пільги, які передбачені Законом України "Про зайнятість населення" при створенні нових робочих місць, працевлаштуванні молоді.

Леонід Подоляк наголосив на важливості проведення профорієнтаційних заходів для молоді з метою підвищення престижності професій, затребуваних у реальному секторі економіки, насамперед робітничих; підвищення ефективності взаємодії з роботодавцями; сприяння самозайнятості молоді, проведення із залученням представників органів державної влади і компетентних організацій консультацій з питань організації та впровадження підприємницької діяльності.
 

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини