Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 00:57:17

Ленін може повернутись

14.03.2013   09:42Агенцiя

Серегій Зозуля, історик та громадський діяч міста Ніжина вважає, що законність процедури перейменування площі Леніна можна піддати великому сумніву.

Посилаючись на закон про найменування та перейменування вулиць він повідомляє, що якщо вулиці міста, або площі присвоюють назву на честь якоїсь людини або події, цей проект рішення має обов’язково пройти громадське обговорення.

Якщо це була б назва нейтральна, то сесія міської ради своїм рішенням могла б надати об’єкту таку назву, і це б не потребувало втручання у процес громади міста.

Сергій Зозуля очолює робочу групу при Громадський раді, яка саме і готувала проект рішення про перейменування вулиць, точніше готувала свій варіант. В склад цієї групи входили історики науковці, які досліджували історичні назви вулиць Ніжина.

Цією робочою групою якраз пропонувалась назва площі “Центральна площа”. Це і є нейтральна назва, не прив’язана ні до людей ні до подій ні до політики.

Цю назву, “Центральна площа”, депутати не підтримали.

Також з’ясувалось, що кожне місто України, яке займалось перейменуванням своїх вулиць, має затверджене положення, прийняте місцевою радою “Про порядок найменування та перейменування вулиць, площ міста”.

Потім, спираючись на це положення, рада затверджувала склад спеціальної комісії, яка готувала нові назви та їх обґрунтування. І потім обов’язкове всенародне обговорення.

Про прийняття такого спеціального положення в Ніжині ніхто не чув. Обговорення в народних масах обранці теж ігнорували. Рішення, яке вчора на сесії прийняли депутати про перейменування площі Леніна у площу Франка повинен підписати міський голова, або скоріш за все це зробить секретар міської ради Олег Кірсанов.

Він, до речі, вважає, що всі ці положення повинні бути прописані в Статуті міста, якій до сих пір ще в Ніжині не затверджений. Окрім перейменування вулиць є законодавчі прогалини в призначенні почесних громадян міста і навіть вуличкомів. Прийняття Статуту міста Олег Кірсанов найважливішим завданням цієї депутатської каденції.

Протягом п’яти робочих днів рішення сесії про нову назву площі має бути підписане. А далі, якщо хтось і зважиться оскаржити нову назву площі міста і повернути ім’я Леіна, зможе зробити це тільки в суді.

http://www.uezd.com.ua/page/lenin-mozhe-povernutis.html

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини