Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 02:22:33

В Україні під забороною опинилося приблизно 14% всіх ліків

05.03.2013   10:18Агенцiя

Через введення нових вимог сертифікації GMP в державі під забороною опинилося приблизно 14% всіх ліків.

Обмеження торкнулися навіть таких відомих міжнародних фармвиробників, як Berlin-Chemie, Sanofi-Aventis, Pfizer і Novartis. У цій ситуації виграють вітчизняні виробники, вважають експерти – на їхню думку, українські компанії можуть зайняти місце недорогих дженериків, вироблених в країнах Південно-Східної Азії, пише газета Коммерсант-Україна.

З 15 лютого понад 1,3 тис. з 9,4 тис. зареєстрованих в країні медпрепаратів зарубіжних виробників опинилися під забороною (дані на 4 березня). Це сталося після введення Україною стандартів GMP – міжнародних вимог до виробництва медпрепаратів. Стандарти GMP існують в світі більше 40 років і застосовуються більш ніж в 100 країнах. Для вітчизняних фармацевтичних компаній ці вимоги стали обов’язковими з 2010 року. Однак для імпортерів ці норми почали діяти тільки 15 лютого – в силу вступила постанова Кабінету міністрів від 8 серпня 2012 року.

“До цих пір від імпортерів вимагали GMP-сертифікат, виданий країною, де виробляється препарат”, – говорить медичний директор компанії “Тева Україна” Олександр Семенов. Тепер же компаніям необхідно отримувати окремий сертифікат в Україні або підтверджений міжнародний сертифікат. З моменту прийняття постанови імпортери подали всього 1,45 тис. заявок на підтвердження або видачу GMP-сертифіката (станом на 22 лютого).

З них за 130 заявками було отримано відмову, по 66 – зауваження, 137 все ще розглядаються. В результаті в Україну більше не імпортуються такі популярні препарати, як “Фестал” (засіб для поліпшення травлення), “Бронхомед” (відхаркувальне), “Долорен” (від болю в суглобах) і “Аква Маріс”. В основному це дженерикові ліки, які мають аналоги, тому споживачі практично не постраждали через введення нових стандартів, стверджують в Держслужбі лікарських засобів (Гослекслужба).

http://www.unian.ua/news/557141-v-ukrajini-pid-zaboronoyu-opinilosya-priblizno-14-vsih-likiv-zmi.html

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини