Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 листопада, 06:42:23

"Просвіта": "Рейдерство не пройде!"

14.01.2013   08:27Агенцiя

Заява правління чернігівського обласного об'єднання ВТ "Просвіта" імені Т.Шевченка з приводу т.зв. пікету, влаштованого приватним підприємцем Жогалко Т.М.

акція протесту проти спроби рейдерського захоплення галереї

акція протесту проти спроби рейдерського захоплення галереї

Товариство "Просвіта" імені Т.Шевченка як громадська неприбуткова організація не має права займатися комерційною діяльністю. Проте для виконання статутних цілей - розвитку національної культури, українського книгодрукування тощо - чернігівська "Просвіта" утворила культурно-мистецький центр "Інтермеццо" та мистецьку галерею "Круті сходи" без прав юридичної особи.

Рішенням правління товариства займатися комерційною діяльністю в цих структурах було доручено члену "Просвіти", приватному підприємцю Жогалко Т.М. Проте внаслідок невмілого менеджменту приватний підприємець Жогалко Т.М. створила "Просвіті" борги по оренді КМЦ "Інтермеццо" у сумі 49 тисяч гривень та по теплопостачанню у сумі 7 тисяч гривень. Внаслідок чого відбулася класична схема рейдерського захоплення цього закладу - "Просвіта" втратила право оренди приміщення по вулиці Шевченка, 9 (КМЦ "Інтермеццо"), а новий договір оренди з 10 жовтня 2011 року фондом комунального майна було укладено з недіючим осередком "Суспільної служби України", який очолює та ж таки Жогалко Т.М.

Не бажаючи потішати сторонніх людей чварами в українському середовищі, правління чернігівської "Просвіти" не виносило ні в ЗМІ, ні навіть на обговорення міського осередку "Просвіти" питання про відібрання від "Просвіти" КМЦ "Інтермеццо". Ми вважали, що українська справа, якою була задумана книгарня "Інтермеццо", має розвиватися, незважаючи на негідну поведінку деяких членів організації. Проте зараз мусимо констатувати, що "Інтермеццо" реалізує книги не просто не україномовні, але й навіть антиукраїнські.

Просвітянська галерея "Круті сходи", що знаходиться на 2 поверсі офісу чернігівської "Просвіти" (вул. Воровського, 10), також доведена приватним підприємцем Жогалко Т.М. до стану банкрутства - також створені борги ( більше 16 тисяч гривень) і за тою ж таки схемою перекладені на "Просвіту". Більше року Жогалко Т.М. не вносить жодних коштів на утримання будинку. Переважна більшість народних майстрів відмовилася співпрацювати з приватним підприємцем Жогалко Т.М. Галерея найчастіше була просто закрита.

Тому правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка, тричі розглядаючи ситуацію, що склалася, ще у квітні 2011 року прийняло рішення звільнити приватного підприємця Жогалко Т.М. від обов'язку займатися галереєю "Круті сходи" і звільнити просвітянське приміщення від її майна. Жогалко Т.М. рішення правління проігнорувала, звітувати про роботу галереї відмовилась, на письмові звертання не відповідала.

Натомість звернулася до обласної ради з проханням відібрати у "Просвіти" другий поверх нашого офісу і передати їй. На тій підставі, що голова "Просвіти" є …корупціонером. Навіть коментувати такі нісенітниці недоречно.

Обласна рада цілком резонно відмовила незаконній вимозі приватного підприємця і все приміщення по вулиці Воровського, 10, як було, так і залишається на умовах оренди за чернігівським товариством "Просвіта". Жодних інших орендарів чи суборендарів у приміщенні нема.

Тому на підставі договору оренди і рішення правління комісія товариства у складі 5 осіб замінила вхідний замок другого поверху приміщення, що є внутрішньою справою нашої організації. Жодні пікети, втручання депутатів чи партій просто недоречні, хоч якими б лозунгами вони не прикривалися.

В той же час маємо зауважити, що рішення про закриття мистецької галереї "Круті сходи" ніхто не ухвалював - вона буде діяти і надалі після проведення ремонту. Але, звісно, займатися нею будуть просвітяни, які не прикриваються патріотичними лозунгами, а дійсно дбають про українську культуру і бережуть честь "Просвіти".

Правління Чернігівського обласного об'єднання ВТ "Просвіта" імені Т.Шевченка


http://siver.com.ua/news/prosvita_rejderstvo_ne_projde/2013-01-13-11589
 

Останні новини Чернігівщини

Сновська поліція повернула жителю райцентру скутер, вкрадений злодієм

Сновська поліція повернула жителю райцентру скутер, вкрадений злодієм 15:35

Правоохоронці Сновського відділення поліції днями вилучили скутер «Хонда», який у вересні зник з двору місцевого жителя.

Чернігів: рятувальники надали допомогу в ліквідації наслідків ДТП

Чернігів: рятувальники надали допомогу в ліквідації наслідків ДТП 14:47

19 листопада о 12:07 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яка трапилась на перехресті вулиць П'ятницької та С. Русової.

До 4 років 6 місяців позбавлення волі засуджено чоловіка за пограбування

До 4 років 6 місяців позбавлення волі засуджено чоловіка за пограбування 14:37

Під час судового розгляду прокурором Чернігівської місцевої прокуратури доведено, що 22.10.2018, у вечірній час, місцевий житель, знаходячись в приміщенні кухні власної квартири, розташованої в одному з будинків по проспекту Миру у м. Чернігові, у ході розпивання спиртних напоїв зірвав з шиї свого гостя золотий ланцюжок із хрестиком загальною вартістю майже 10 тисяч гривень.

За десять місяців 2019 року по Чернігівщині сплачено 12,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

За десять місяців 2019 року по Чернігівщині сплачено 12,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 13:57

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками за десять місяців 2019 року сплачено 8,7 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

В Десні вчилися долати водну перешкоду в екстремальних умовах

В Десні вчилися долати водну перешкоду в екстремальних умовах 13:47

В селищі Десні військові піхотинці навчалися долати водну перешкоду на бойовій техніці, зокрема БМП-1 та БМП-2.