Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 жовтня, 09:27:35

Таких “старцюг” нам не треба

23.01.2013   13:46Агенцiя

Тихо у нас на хуторі. Ніяких особливих подій. Хіба що, бабця Ганка раптово знайшла пачок зі сто різноманітних газет, що виходили під вибори. Відтепер, на хуторянських вечорницях, ми не тільки танцюємо, співаємо, читаємо вірші чи щось робимо власними руками (для майбутнього продажу українських сувенірів іноземним туристам), але й обговорюємо різноманітну передвиборчу інформацію, яка в тих газетках публікувалась.

Варто зазначити, що багато з колись знаних (та вподобаних читачами) видань чомусь майже відверто стали, практично, чиїмось партійними чи бізнесовими виданнями. Й несли таку, вибачаюсь, фігню, що, тим більше тепер, коли є час спокійно все це прочитати, й в руки деякі примірники брати не дуже-то й хочеться. Як не дивно, але до цих видань наші хуторяни майже одноголосно “зачислили” й газету “Сіверщина”. А колись же всім хутором “скидалися” грошима аби підписати цю газету. Хоча, знайшлися люди, які захищали цю газету й нині.

Але, коли трактори все-таки добралися до нашого хутора й зробили дорогу, а електрики відремонтували дроти та стовпи – обговорення цього видання спалахнуло з новою силою. Це сталось через звернення Василя Чепурного: “Народній газеті – народну машину”.

Хуторяни відрядили мене у відрядження до Чернігова, зібравши мене запаси сала, часнику та цибулі, варених яєць та трохи гривень (на посиденьки з людьми, які могли б надати якусь інформацію з цього питання). Отож, кілька днів тицькалася Черніговом, спілкувалась з людьми й повернулася назад до хутора аби розповісти своїм односельцям те, що тут “накопала”.

Так от, немає вже “народної” газета. Купили її місцеві олігархи за копійки, виділивши, балакають,  пану Чепурному та тій частині “Просвіти”, яка стоїть за нього горою – лише п’яту частку від загальної “власності”. Зрозуміло, що в планах цих панів, серед яких бувші й нинішні депутати-бізнесмени (один, навіть, нардеп у діючій Верховній Раді), використовувати тепер вже свою газету так, як їм заманеться. Тобто, тільки в своїх шкурних інтересах. Треба буде лягти під іншу партію (не УДАР, як на попередніх виборах) – ляжуть. Можливо, навіть, під комуністів (за нормальні грошики) чи під “проросійські” проекти. Якщо, команда Путіна-Медведчука, звісно, розщедриться.

Не знаю чи обдурили вони свого часу пана Чепурного з практичною купівлею і “Сіверщина” і “Просвіти” – того не відаю. Може, то сам пан Василь все розтринькав (як “Інтермеццо”, “Круті сходи” й тому подібне). Але, маючи таких солідних “співвласників” просити у пересічних людей гроші на придбання автомобіля – просто ганьба. Невже ті пани, які доволі непогано (за “внутрішньою інформацією) “підзаробили” на осінніх парламентських виборах шкодують дати якусь копійчину газетці. Хоча, може й правильно роблять. Її ж можна “законсервувати” й використовувати тільки тоді, коли буде потреба. Тоді, й наклад зразу ж стане більше. Й матеріали потрібні з’являться. І якщо машина знадобиться, то виділять редакції – нехай заодно й агітують за того, хто потрібен буде на той момент. А до того, хай ходять пішки та їздять на громадському транспорті. Журналісти повинні бути голодними, тоді писати будуть тільки те, що господарям буде потрібно. А не матеріали для якогось народу.

На своєму традиційному сільському сході ми постановили – жодної копійки газеті “Сіверщина”. Й жодного примірника на хуторі. Краще, випишемо “Плейбой” чи “Максим”. Там, хоча б дівчата красиві й матеріали легкі для “вживання”. Й, зрозуміло, що й для чого. Це набагато краще, ніж маскувати “продажну” газету під високоідейну. “Псевдонародну”.

Останні новини Чернігівщини

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення 09:15

Король Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг VI, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапії для лікування заїкання ще на початку 20-го століття.

"Літературна родина Могилянських": сьома зустріч мистецького проекту 15:27

20 жовтня в меморіальному будинку музею-заповідника відбулася сьома зустріч мистецького проекту «Михайло Коцюбинський у колі друзів» під назвою «Літературна родина Могилянських».

Депутати схвалили проект рішення про добровільне приєднання сіл Держанівської сільської ради до Носівської ОТГ

Депутати схвалили проект рішення про добровільне приєднання сіл Держанівської сільської ради до Носівської ОТГ 15:09

На позачерговій сесії Носівської міської ради, 19 жовтня, депутати міської ради сьомого скликання схвалили проект рішення «Про добровільне приєднання територіальних громад до Носівської об’єднаної територіальної громади».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини