Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 16:28:52

Моніторинг електоральних настроїв українців. 22-27 березня 2019 року

28.03.2019   12:13Агенцiя

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 22-27 березня.

• Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» за підсумками третього тижня березня, понад 80% опитаних в тій чи іншій мірі декларують свою готовність взяти участь у виборах Президента 31 березня 2019 року, у т.ч. половина опитаних однозначно впевнені, що будуть голосувати, а третина – скоріше так, ніж ні.

• При цьому повністю впевнені у виборі кандидата і обов’язково прийдуть і проголосують за нього 58%, водночас, чверть – не впевнені у своєму виборі, але думають, що все одно підуть голосувати.

• Лідером президентського рейтингу залишається В.Зеленський, якого підтримують 26,6% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію ділять П.Порошенко та Ю.Тимошенко, яких готові підтримати по 17% виборців.За А.Гриценка готові віддати свої голоси 9,8%, Ю.Бойка – 9,5%, О.Ляшка – 5,4%, О.Вілкула – 4%, І.Смешка – 3,5%, Р.Кошулинського – 1,9%.

• Кожен шостий не визначився з вибором кандидата. Важливо, що найбільше таких серед найбідніших виборців, мешканців Центральної та Західної України, серед жінок, людей середнього віку, україномовних.

• В.Зеленський має найміцніші електоральні позиції у південно-східних областях та в Центрі країни. Ю.Тимошенко та П.Порошенко– в Центрі та на Заході, А.Гриценко – на Заході, а Ю.Бойко та О.Вілкул – на Сході та Півдні країни. При цьому, В.Зеленський є лідером електоральних симпатій в містах, Ю.Тимошенко – в селах. В.Зеленський є лідером симпатій серед молоді і людей середнього віку, Ю.Тимошенко – серед старших виборців, П.Порошенко має найвищі позиції серед виборців середнього віку. Якщо В.Зеленського та А.Гриценка відносно більше підтримують чоловіки, то Ю.Тимошенко – жінки, а П.Порошенка однаково підтримують як чоловіки, так і жінки.

• Майже 41% опитаних вважають, що до другого туру виборів президента вийде В.Зеленський, 38% – Ю.Тимошенко, 37% – П.Порошенко. У вихід до другого туру  Ю.Бойка та А.Гриценка вірять по 6% виборців. При цьому у вихід до другого туру П.Порошенка відносно більше вірять на Заході країни, у вихід Ю.Тимошенко – в Центрі, В.Зеленського – на Півдні та Сході країни. Найменш впевнені щодо учасників другого туру виборці Західної України.

• Лідерами «другого вибору» (За кого Ви проголосуєте, якщо кандидат, якого Ви підтримуєте зараз, не буде брати участі у виборах?) є В.Зеленський (8,1%), А.Гриценко (7,3%) та Ю.Тимошенко (6%). Майже 5% виборців підтримали б О.Вілкула, за умови, що їх кандидат не братиме участі, по 3% підтримали б Ю.Бойка, П.Порошенка, І.Смешка та О.Ляшка.

• Виборці В.Зеленського з усіх інших кандидатів допускають ймовірність підтримки хіба Ю.Тимошенко, водночас половина не обрали б жодного іншого кандидата. Виборці А.Гриценка допускають ймовірність підтримки В.Зеленського, П.Порошенка та І.Смешка. Виборці Ю.Тимошенко – В.Зеленського, А.Гриценка та О.Ляшка. Виборці О.Вілкула – Ю.Бойка, а виборці Ю.Бойка – О.Вілкула (електорати останніх перетинаються майже наполовину). У П.Порошенка найбільш стійкі виборці – більшість не виберуть жодного іншого кандидата і допускають незначні перетоки хіба до А.Гриценка. Прихильники І.Смешка допускають ймовірність підтримки А.Гриценка та В.Зеленського, О.Ляшка – Ю.Тимошенко, А.Гриценка, В.Зеленського, виборці Р.Кошулинського – А.Гриценка та П.Порошенка.

Останні новини Чернігівщини

Зареєстрований ринок праці Чернігівської області в березні 2019 року. ДОВІДКА

Зареєстрований ринок праці Чернігівської області в березні 2019 року. ДОВІДКА 11:50

За даними державної служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець березня 2019 року становила майже 12 тис. осіб (на 2% більше, ніж рік тому). З них 84% отримували допомогу з безробіття.

Станом на 19 квітня ліквідувано 84419 квадратних метрів ямковості 11:35

Станом на 19 квітня у Чернігівській області на автошляхах державного значення підрядні організації ліквідували 84419 квадратних метрів аварійних вибоїн.

У Чернігові приберуть ряд торговельних кіосків та інших незаконних споруд 11:16

Рішення про демонтаж 11-и тимчасових об’єктів прийняли на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 18 квітня.

Перше засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА відбудеться 24 квітня 11:00

15 квітня головою Чернігівської облдержадміністрації затверджено склад Громадської ради (136 представників ІГС).

Депутати розглянули проект Інвестиційної програми ПАТ "Чернігівобленерго" на 2019 рік 10:43

18 квітня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, яке провів її голова Дмитро Іванов.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини