Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 12:54:25

Парламентські вибори на Чернігівщині: ситуація за рік до виборів

06.10.2011   18:56

Початок роботи українського парламенту як завжди активізував політичне життя на місцях. Головним стрижнем політичного життя стає підготовка до виборчої кампанії 2012. Який на сьогодні політичний розклад політичних сил та бажань на Чернігівщині?

qq

qq

  

«Політично-медійна географія»

 

Аналізуючи медійну активність політичних сил та окремих політиків, вже зараз можна окреслити потенційних гравців у майбутніх парламентських перегонах на Чернігівщині. Хоча і невідомо на сьогодні офіційне розділення виборчих округів, але районні друковані видання фактично розподілені між потенційними кандидатами.

 

Так вже зараз зрозуміло, що через велику кількість виборців місто Чернігів буде поділено. І більша частина міста – Деснянський район – це буде один округ, а Новозаводський скоріше за все відійде до округу, до якого також увійдуть Чернігівський та Ріпкинський райони.

 

Мас-медіа, які висвітлюють діяльність народного депутата Едуарда Прутніка та його благодійного фонду «Єдиний світ» розміщені у Городнянському, Щорському, Менському, Корюківському, Семенівському та Новгород-Сіверському районах.

Саме в цьому «окрузі» медійно активні і народні депутати Микола Комар і Григорій Маньковський.

 

Народний депутат Ігор Рибаков розміщує інформацію про свою діяльність та біг-борди та у газетах в Сосницькому, Коропському, Борзнянського, Бахмацькому, Талалаївському, Срібнянському та Варвинському районах.  

Підтверджує «географію» цього округу і діяльність народного депутата Олега Ляшка.

 

Якщо аналізувати інформаційну діяльність депутатів облради Анатолія Мирошниченка та Миколи Рудьковського то окреслюється новий для Чернігівщини округ. Так, у газеті «Гарт» за 8 вересня у матеріалі про допомогу школам пана Рудьковського згадуються лише Бобровицький, Козелецький та Прилуцький райони.

 

Враховуючи, законодавчо граничну кількість виборців по кожному округу залишаються ще Ніжин, Ніжинський район, Ічнянський, Носівський та Куликівський райони, які скоріш все за увійдуть до одного виборчого округу.

Саме цими районами зараз опікується народний депутат Іван Куровський.

 

Хоча вся ця «політично-медійна географія» ще, як-то кажуть, "вилами по воді писана". За рік до виборів ще багато що може змінитися.

 

 

На сьогодні на Чернігівщині не існує

загальнообласних політичних

центрів впливу

 

Вже зрозуміло, що майбутні вибори до парламенту пройдуть по змішаній системі і тому окрім боротьби за кожен окремий округ в області розгорнеться боротьба і за кількість виборців, що будуть голосувати за конкретну політичну силу.

 

Аналіз ситуації показує, що і у північних областях України і втому числі і на Чернігівщині політична географія ще може значно змінитися. В області політичне життя проходить «тихо» і не помітно для значної кількості виборців. Ні провладні сили, ні опозиційні не проводять активних загальнообласних акцій, а ті, що проходять мають містечковий та календарний характер.

 

На сьогодні можна казати, що в області не існує політичних центрів впливу. Більшість політичних гравців розпорошені. Ні медійно, ні фінансово, ні організаційно вони на сьогодні не можуть розгорнути загальнообласну виборчу кампанію. Тому, скоріш за все буде спостерігатися картина політичної боротьби по округам, забезпечувати яку будуть депутати-мажоритарники.

 

Найбільш цікава ситуація спостерігається у опозиційних лавах. На сьогодні жоден "системний" опозиціонер в області не працює. Під системністю мається на увазі керованість з єдиного центру і уніфікація дій. Так, наприклад, БЮТ так і не спромігся розгорнути загальнообласну кампанію «проти репресій і за визволення Юлії Тимошенко».

 

Серед представників опозиції найбільш активну діяльність проводять депутати-бьютівці Валерій Дубіль та Віталій Корж, але і їх діяльність не носить загальнообласний характер.

Не виходить загальнообласна партійна газета, не відома адреса сайту обласної організації партії. Пошукові системи не дають відповіді на цей запит. Як відомо, саме організація роботи обласного партійного інтернет-ресурсу дозволяє систематизувати та розгорнути інформаційну партійну діяльність в розрізі районів та міст.

А відсутність матеріалів цієї політичної сили у друкованих ЗМІ скоріше пов’язана не з перепонами влади, а відсутністю коштів на їх розміщення. Виборцям навіть невідомо практично нічого про діяльність місцевих депутатів.

 

Партія регіонів в області наголошує на єдності рядів, але якщо аналізувати діяльність обласного керівництва Партії регіонів, то активних дій та загальнообласних акцій практично не спостерігається.

Не виходить партійна газета «Регіон Сіверщина», не працює обласний сайт.

Вже зараз можна прогнозувати, що загальнообласну виборчу кампанію Партії регіонів буде важко проводити, враховуючи, що на сьогодні у потенційних кандидатах-мажоритарниках перебуває ряд народних депутатів, які не є членами партії. А тому вони не будуть активно підтримувати виборчу активність партійних функціонерів.

 

«Фронт змін» на Чернігівщині концентрує свою діяльність лише в обласному центрі.

Переформатування керівництва після місцевих виборів, виключення вже обраних депутатів з рядів партії, значно ослабило цю партійну організацію.

На сьогодні немає жодної особистості обласного рівня, яку б можна було асоціювати з "фронтовиками" на Чернігівщині.

 

Ситуація, що склалася у партії "УДАР" не краща. Незначну активність проявляє чернігівська міська організація цієї партії. Серед батьків-засновників точиться "внутрішньовидова" боротьба та і Кличко на Чернігівщину не приїжджає.

 

Комуністична партія активізувала свою роботу після того, як перший секретар Чернігівського обкому Компартії Володимир Лещенко став народним депутатом.

Але постійне зниження кількості її електорату і відсутність серйозних спонсорів не робить цю політичну силу впливовим гравцем майбутніх парламентських виборів.

 

У соціалістів Чернігівщини є Микола Рудьковський.

На сьогодні зрозуміло, що він окрім персональної виборчої кампанії він буде активно ініціювати і загальнообласну кампанію СПУ. Може ситуація скластися навіть так, що заради політичних торгів він буде оплачувати не лише свою мажоритарну кампанію.

Якщо Микола Рудьковський не буде активним гравцем у виборчій кампанії, то шанси в СПУ на Чернігівщині мізерні.

 

Важка ситуація і у Народної Партії.

Немає спонсорів, згорнута активна робота більше половини районних організацій і головне – відсутність яскравих особистостей підтверджують загальноукраїнську тенденцію, що партія Литвина вичерпала власний ресурс і можливо злиття цієї партії з партією влади буде її активістам на користь.

Особливо, якщо буде встановлено певні квоти.

 

Питання політичного квотування у майбутній кампанії на сьогодні дуже цікавить і представників "Сильної України" на Чернігівщині.

Обласне керівництво цієї партії вже висловилося позитивно за злиття партії з регіоналами.

Ця політична сила має в своїх лавах на Чернігівщині ряд відомих бізнесменів, багато з яких мріють про парламентське крісло.  

Так, наприклад, екс-губернатор Чернігівщини Владислав Атрошенко нагадав про своє існування біг-бордами та у пресі. Інформаційний та медійний ресурс пана Атрошенка дозволяє йому провести ефективну виборчу кампанію в обласному центрі та найближчих районах. Але за відсутністю підтримки обласного керівництва і допомоги зі столиці навряд чи він рискне на самостійне політичне плавання.

 

Найновішим політичним проектом на Чернігівщині є Радикальна партія Олега Ляшка. Але окрім керівника цієї структури на сьогодні ніхто інший з його однодумців виборцю не відомий.

Характер виборчої кампанії, яку на сьогодні розгорнув Олег Ляшко показує, що він скоріш за все піде по одному з округів Чернігівщини. Хоча він і заявляє, що може перемогти у п’яти округах області, але активну діяльність розгорнута лише в двох округах.

 

Політичний проект "Сила і Честь", який показав свою життєздатність на виборах 31 жовтня 2010 року навряд чи буде активним гравцем на виборах в майбутньому році на Чернігівщині.

 

Теж саме можна сказати про ПППУ, "Громадянську солідарність", УНП, ВО "Свобода", "Нашу Україну" та "Єдиний центр", враховуючи їх фінансовий та людський потенціал в області.

 

Хоча окремі представники цих партій зможуть суттєво вплинути на результати виборів в окремих мажоритарних округах розпорошуючи електорат.

 

 

 

По мажоритарним округам Чернігівщини

скоріше за все пройдуть "важковаговики"

 

 

Ситуація по потенційним мажоритарним округам ще більш цікава. Хоча і говорити про конкретний «розподіл» кандидатів ще рано, але медійна кампанія, розгорнута окремими політиками демонструє певні тенденції майбутньої виборчої кампанії.

 

Так «чисто чернігівський» округ курує на сьогодні лише два потенційні кандидати – народні депутати від БЮТу та Партії регіонів – Валерій Дубіль та Сергій Андрос.

Після фактичної відмови міського голови Чернігова Олександра Соколова, який має найвищій рейтинг у місті, взяти участь у виборчих перегонах обласний центр можна вважати вільним округом.

Якщо нардепи Дубіль та Андрос почнуть боротьбу, то практично нейтралізують один одного. На боці одного гроші, розгалужена партійна система та статус опозиційності, іншого – адміністративний ресурс обласного центру, підтримка впливових місцевих бізнес-структур (наприклад, фірми "Вена") та міської партійної організації Партії регіонів.

Електоральні особливості обласного центру (велика кількість невизначивщихся до останньої хвилини, низька явка навіть сталого електорату та висока насиченість інформаційними ресурсами) можуть допомогти третьому кандидату, який прийде в останні місяці виборчої кампанії, отримати перемогу.

Мабуть партії влади потрібно виважено підійти до власного кандидата у Чернігові, враховуючи всі плюси та мінусі місцевої виборчої кампанії 2010, щоб не програти місто.

Опозиція може перемогти в обласному центрі, якщо висуне єдиного кандидата, що на сьогодні малоймовірно.

 

Округом, до якого входить частина міста Чернігова, Ріпкинський та Чернігівський райони, сьогодні активно опікується народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов.

Незалежні соціологічні дослідження показують, що зниження рейтингу Партії регіонів в останній рік сильно пов’язана і із динамікою рейтингу цього потенційного кандидата в цьому окрузі.

Дії пана Чечетова свідчать, що він сильно розраховує на владний ресурс. Але цей округ вже показував, що електорат може піднести будь-які сюрпризи.

Мабуть це єдиний округ на Чернігівщині, де може спрацювати схема "свій – чужий". І місцеві політики маючи значні фінансовий людський і медійний ресурси (такі, наприклад, як Віктор Лазар та Владислав Атрошенко) можуть розраховувати на позитивний результат.

Але, якщо пан Чечетов залишиться в окрузі, то з цим політичним "важковаговиком" будь-кому буде важко змагатися.

 

Північний округ, від Городні до Новгород-Сіверського, в зв’язку із своєю електоральною особливістю (значна територія при низькій густині населення, монополія комунальних інформаційних ресурсів та сильний адміністративний вплив місцевої влади) приваблює провладних кандидатів. На цій території вже сьогодні працюють аж три кандидати від Партії регіонів – Григорій Маньковський, Микола Комар та Едуард Прутник.

Жодного представника опозиції, який почав би системно працювати в цьому окрузі не спостерігається.

Для провладних кандидатів є лише один небезпечний фактор – «фактор Кучми». Екс-президент не забуває Чернігівську область, а у всіх локальних соціологічних опитуваннях останніх років (якщо включається його прізвище) завжди присутній в першій трійці. Враховуючи фінансові можливості його родини, провести блискучу виборчу кампанію у цьому окрузі для Леоніда Даниловича не питання.

 

Округ, межі якого визначилися завдяки інформаційній діяльності народного депутата Ігоря Рибакова, є також одним з двох округів активності народного депутата Олега Ляшка. При збереженні фінансування виборчої кампанії лідера Радикальної партії свого імені прогнозувати результати виборчої кампанії 2012 на у цьому окрузі сьогодні не можливо.  

Як і округ в якому планує балотуватися пан Чечетов, округ пана Рибакова, як представника влади також може бути "ласим" шматком для сильних представників опозиції. Але на сьогодні активність опозиції у ньому не спостерігається.

 

Два південні округи з центрами в Прилуках та Ніжині мають одну спільну особливість – хто перемагає в цих великих містах, той скоріш за все переможе і в окрузі.   

Великим питанням для цих округів буде також формування агітаційних груп та виборчих комісій, які б працювали на результат конкретного кандидата. Це пов’язано з електоральною географією і сильним впливом в цих округах таких сил, як Батьківщина та СПУ. Народний депутат Іван Куровський залишив ряди БЮТу, але сильні позиції цієї політичної сили залишилися. І не відомо, як будуть вести себе «мобілізовані» у склад виборчих комісій та агітаторів.

Партія регіонів ослаблена у Ніжині політичним проектом «Сила і Честь», а Народна партія  – вибуванням з своїх лав міського голови Ніжина.

 

Можливо для Партії регіонів було б доцільно висунути в цих округах власних  кандидатів, тому що електоральна ситуація може змінюватися щомісячно а кандидати, які зараз просять підтримки у влади (або, щоб їм не заважали), не зможуть гарантувати якісного результату.

 

Найбільш цікавим може стати той округ, де стикнуться дві яскраві та неординарні особистості – Микола Рудьковський та Олег Ляшко. На фоні їх можливої боротьби саме кандидат від Партії регіонів може розраховувати на перемогу. Мабуть, виходячи з цього, значно посилив свій інформаційний вплив у цьому регіоні заступник голови обласної організації Партії регіонів, депутат обласної ради Анатолій Мирошниченко.

 

 

Не зважаючи на всі нюанси, головною тенденцією виборчої кампанії на Чернігівщині є те, що розраховувати на перемогу можуть лише ті кандидати, які розпочнуть або вже розпочали власну виборчу кампанію, проводять її системно та тотально і мають певний вплив на адміністративний ресурс.

Вже зараз можна прогнозувати, що ця виборча кампанія буде однією з найбільш дорогих. І головне при цьому не кількість грошей, а ефективність їх використання.

На сьогодні зрозуміло, що Чернігівська область буде одним із полігонів, на перемогу в якому будуть розраховувати як провладні сили так і опозиція. І це стосується не лише мажоритарних округів

 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини