Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:16:33

Благодійні внески в лікарнях Чернігівської області: чи стануть вони прозорими?

09.11.2016   08:11Агенцiя

В минулому році благодійні внески в чернігівських міських лікувальних закладах почали збирати за новими правилами: більше прозорості у звітуванні про їх витрати та дія договорів про співпрацю з благодійними фондами, що працюють на території лікувально-профілактичних закладів.

В цьому ж році експерти Інституту аналітики та адвокації перевірили минулорічну роботу і виявили, що лікувально-профілактичні заклади міста дійсно в більшій мірі звітуються і працюють згідно договору. А також виявили, що система збору та витрачання благодійних внесків стала більш зрозуміла, що в результаті збільшує довіру пацієнтів до медицини вцілому.

Маючи позитивну практику на рівні міста, було б логічно поширити її й на область. За отриманими даними від Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної держаної адміністрації, лише кілька лікувальних закладів мають договорипро співпрацю з благодійними фондами. Деякі з них працюють з кількома благодійними фондами, які час від часу змінюються. А ось чітких та зрозумілих умов співпраці між ними не існує.

Відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»пацієнти мають повне право надавати грошову чи іншу допомогу лікарням добровільно для закупівлі необхідних медикаментів, ремонту приміщень чи обладнання. В свою чергу благодійний фонд здійснює роль посередника у фінансових стосунках між громадянами та лікувальним закладом. Фонд може використовувати не більше 20% від річного доходу на адміністративні витрати. Решту коштів та ресурсів мусить передавати на баланс закладів медичної допомоги.

Інститут аналітики та адвокації в свою чергу пропонує заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу.

Також згідно договору усі медичні заклади обласного підпорядкування зобов’язуються публічно оприлюднювати звіти про надходження та витрачання благодійних внесків на стендах та офіційних веб-сайтах за нявності.

Це є важливим кроком для побудови якісної та підзвітної людям медицини. А також це необхідно, аби мешканці Чернігівщини бачили, як витрачають їхні благодійні пожертви.


Довідка:
Програму «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» реалізує громадська організація «Інституту аналітики та адвокації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тетяна Романова

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.