Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 05:22:07

Доходи місцевих бюджетів за січень-квітень зросли

10.05.2016   11:49Агенцiя

Заборгованість в освітній та медичній галузях поки що залишається.

За січень-квітень доходи місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) склали 910,1 мільйона гривень. До загального фонду надійшло 898,2 мільйона гривень, до спеціального – 11,9 мільйона. Бюджетні призначення виконано на 143,2%. При цьому по загальному фонду – на 143,4%, спеціальному – на 128,6%.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи зросли на 312,8 мільйона гривень, або на 52,4%.

У структурі доходів місцевих бюджетів домінуючу позицію займає податок на доходи фізичних осіб. За чотири місяці поточного року він склав 496,7 мільйона гривень. Це на 179,9 мільйона, або на 56,8% більше порівняно з відповідним періодом 2015-го. Бюджетні призначення по податку на доходи виконані на 134,7%.

Податку на нерухоме майно в частині плати за землю надійшло 146,6 мільйона гривень – планові показники виконано на 140,3%. Надходження зросли на 48,7 мільйона гривень, або на 49,7%.

Фінансові ресурси першочергово спрямовувались на оплату праці. Так, у квітні на здійснення цих виплат в бюджетах районів, об’єднаних територіальних громад і міст обласного значення направлено 71,7% усіх видатків, загалом на захищені статті – понад 90%.

Станом на 1 травня заборгованість із виплати заробітної плати становила 19 мільйонів гривень. Причини затримки з виплатою зарплати – обмеженість у місцевих бюджетах області власних доходів, загальна незбалансованість бюджетів, а також невідповідність обсягів освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету реальній потребі в коштах на здійснення видатків установами освіти та охорони здоров’я.

Так, згідно із законодавством про Державний бюджет України на 2016 рік освітня та медична субвенції районам, містам обласного значення та об’єднаним територіальним громадам затверджені в обсязі, що менше видатків 2015 року, приведених до умов 2016-го. Освітня субвенція менша в середньому на 10,7% (на 116,6 мільйона гривень), медична – на 17,8% (на 146,2 мільйона). Згідно з помісячним розписом обсяг освітньої субвенції у січні-квітні передбачений у сумі 275 мільйонів гривень. При цьому фактичні видатки лише на заробітну плату та енергоносії загальноосвітніх шкіл склали 372,4 мільйона гривень. Медична субвенція затверджена в сумі 213,2 мільйона гривень. Це менше фактичних видатків тільки на зарплату та енергоносії на 50,5 мільйона гривень, або на 19,1%.

Заборгованість погашається по мірі надходження власних доходів до місцевих бюджетів, базової дотації, а також освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету.

Повнота та своєчасність виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ під постійним контролем і увагою органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги 22:58

Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення у низці населених пунктів Новгород-Сіверської, Коропської, Сосницької, Михайло-Коцюбинської, Менської та Ріпкинської територіальних громад.

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету 22:39

20 травня у Прилуцькій міській раді відбулася 18 позачергова сесія 8 скликання. До неї долучилися 25 із 34 депутатів.

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув 22:24

23 травня о 17:34 на лінію 101 надійшло повідомлення про вибух на полі біля с. Киїнка Чернігівського району. До місця виклику було направлено розрахунок групи піротехнічних робіт.

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102”

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102” 22:03

У зв'язку зі зверненням голови Чернігівської ОВА до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням надати адреси, де у Чернігові сьогодні незаконно продають алкоголь, звертаємось до містян, яким відомі місця такої торгівлі.

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя 21:58

На цей час він проходить службу в лавах Національної гвардії України.