Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 10:57:27

Європейські ціни, але не європейська якість в чернігівських "маршрутках"

14.02.2012   11:36Агенцiя

Багато українців мріють мати рівень життя тотожний європейському. Зарплати, умови побуту, економічна стабільність. Не відстає в своїх мріях і наш місцевий транспортний бізнес, що хотів би возити нас по європейським цінам в 10 гривень.

Та якщо проаналізувати вартість проїзду та середню заробітню плату  в країнах Євросоюзу і  порівняти їх у відсотковому відношенні з українськими цінами в маршрутках та середньою заробітною платою у нас, то виходить ми вже давненько їздимо по європейським цінам.

Візьмемо нашого сусіда, країну ЄС   - Угорщину. Середня заробітня плата там складає 1213 євро за місяць. В перерахунку за один з 30 днів угорець заробляє 40,43 євро.  Вартість одного квитка на проїзд у міському транспорті Будапешта складає 320 форинтів, це десь 1,02 Євро.   Шляхом нескладного математичного підрахунку вираховуємо, що пересічний угорець за один проїзд у міському пасажирському  транспорті витрачає 2,5% від свого денного доходу. А враховуючи, що там діє система групових квитків та добових карток і того менше. 

Тепер зробимо аналогічний підрахунок для нашого Чернігівського регіону. За статистичними даними середня заробітня плата в нашій області складає 2211 гривень. Відповідно добовий дохід пересічного чернігівця дорівнює 73,7 грн. Вартість проїзду в "маршрутних таксі" в Чернігові складає 2,50 грн. Це  вже дорівнює 3,4 % від денного доходу пересічного жителя Чернігівської області.  Тобто в відсотковому відношенні до своїх доходів чернігівці вже платять за проїзд більше за європейців.  А яку ж послугу отримують за ці гроші?

Тепер щодо якості перевезень пасажирів. Якщо в угорському транспорті ми можемо побачити чисту підлогу, цілі та охайні сидіння, гарно вдягненого водія та в транспорті майже ніхто не стоїть.

То в нашому все  навпаки, бруднюща з якимись папірцями підлога, брудні та порвані сидіння, неохайного інколи з сигаретою водія та скручені навмисно в маршрутках сидіння, щоб більше помістити стоячих пасажирів. Це, вибачте, більше нагадує машини для перевезення худоби. А подеколи ми натикаємось і на хамську поведінку водіїв та кондукторів.   

От і ставимо ми панам перевізникам резоні питання: "Коли чернігівці будуть їздити як нормальні люди?" та "Скільки можна говорити про підвищення вартості проїзду?" Якщо вже навіть водії маршруток заявляють  , що 2,50 забагато! Напрошується один логічно правильний висновок - чернігівським перевізникам терміново необхідно думати над покращенням якості обслуговування пасажирів.  А міська рада має спонукати міських перевізників до покращення цих послуг.

 Саме з метою покращення якості пасажирських перевезень Чернігівська команда Демократичного Альянсу надала Чернігівській міській раді конкретні пропозиції:
1)щодо запровадження механізму технічного аудиту за якістю перевезень;
2) зміни в договори з перевізниками, що чіткіше дадуть змогу контролювати та впливати на тих хто обслуговує міські маршрути;
3) запровадити механізм формування конкурсного комітету з визначення перевізників так щоб до нього могли потрапити якомога більше бажаючих представників громадськості.
 
Розраховуємо, що Чернігівська міська рада підтримає ці очевидно позитивні для транспортної мережі Чернігова нововведення, розгляне і затвердить їх на черговому засіданні виконавчого комітету. 

Ігор Андрійченко
 

Останні новини Чернігівщини

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні 10:42

Гурт «Бойовий акорд» 169 навчального центру з селища Десна Чернігівської області став переможцем 5-го Міжнародного фестивалю військової авторської пісні в рамках проекту «І все-таки ми там були!».

Служба зайнятості навчає консультантів роботодавця

Служба зайнятості навчає консультантів роботодавця 10:10

Влітку в державній службі зайнятості стартував новий проект – інститут консультанта роботодавця. Щоб опанувати нові методи надання послуг роботодавцям, 18 листопада в Чернігівському обласному центрі зайнятості розпочато дводенний тренінг для фахівців служби зайнятості, які працюватимуть консультантами роботодавців. Навчання проводить доцент кафедри психології та соціальної роботи Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості Людмила Бегеза.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок восьмої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок восьмої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання 09:39

Питання, які виносяться на розгляд сорок восьмої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила погоджувальна рада. Пленарне засідання сесії відбудеться 28 листопада.

Голова ОДА провів робочу зустріч з новим прокурором області

Голова ОДА провів робочу зустріч з новим прокурором області 09:24

Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко сьогодні зустрівся з новопризначеним прокурором області Андрієм Парусовим.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:14

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 листопада до 8:00 19 листопада 2019 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини