Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 12:49:49

49 правоохоронців дізнались про особливості виборчого законодавства

26.02.2019   10:48Агенцiя

За ініціативи Громадянської мережі ОПОРА в рамках проекту «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 співробітників відділів превенції та 22 слідчих дізналися про зміни в законодавстві, поділилися досвідом та відпрацювали навички реагування на можливі правопорушення.


Поліцейських Чернігівської області навчали керівник проекту ОПОРИ Андрій Токарський та завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ Василь Луцик. Протягом дня тренери разом з учасниками  згадали про основні положення виборчого циклу, відпрацювали у міні-групах алгоритми дій поліції у разі адміністративних та кримінальних правопорушень  під час виборчого процесу.

Зокрема, правоохоронці вивчали, як реагувати на «каруселі виборців», коли людей організовано підвозять до дільниць,  на фотографування виборчого бюлетеня на підтвердження голосування за певного кандидата, фейкові посвідчення представників ЗМІ, незаконну агітацію, провокацію та інші порушення.

На думку координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області Наталії Висіканець, правильна ідентифікація правопорушень та збір повної доказової бази мають збільшити кількість випадків з притягненням порушників до відповідальності.

«На сьогодні в області зафіксовано 64 повідомлення про порушення виборчого законодавства, за якими відкрито десять кримінальних проваджень. Зокрема, за фактом перешкоджання журналістській діяльності в Чернігові (ч. 1 ст. 171 ККУ), за фактом порушення порядку фінансування виборчої кампанії  в Чернігові (ч. 2 ст. 159-1 ККУ), 3 провадження за фактом перешкоджання здійснення виборчого права у Чернігові, Прилуках та Коропському районі (ч.1 та ч.2 ст. 157 ККУ), 5  проваджень за фактом підкупу виборців у Чернігові, Козельці та Прилуках (ч. 1 ст. 160 ККУ)», - зазначила вона.

Більшість чернігівських учасників тренінгу ще не працювали під час виборчих перегонів, але є і ті, хто вже має певний практичний досвід. Серед них начальник Сосницького відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Євген Бардаков, на рахунку якого 10 виборчих кампаній.

«Зміни є, і вони позитивні. Зокрема, зменшився адміністративний вплив. На моїй пам’яті серйозних порушень не було, але технології ведення перегонів весь час вдосконалюються, тому важливо бути готовими до різних ситуацій», - зазначив він.

Зазначимо, що моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, який у 2015 році провела Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), засвідчує безрезультатність понад 75% кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян під час виборів народних депутатів 2014 року. До суду дійшло лише 4,5% кримінальних проваджень (13 з 291 проваджень). У 74% досудових розслідувань намісцевих виборах 2015 року органи слідства встановили відсутність складу кримінального правопорушення, що призвело до закриття відповідних проваджень.


Андрій Токарський, керівник проекту ОПОРИ «Ефективна поліція - забезпечення законності виборчого процесу»

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини