Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 07:35:59

Інклюзія від дитячого садка до позашкільної освіти - це норма цивілізованого суспільства

20.10.2018   10:18Агенцiя

В області та й в країні загалом спостерігається позитивна тенденція щодо впровадження інклюзивної освіти. Це зумовлено не лише потребою, бо вона завжди існувала, а й всебічною підтримкою держави та влади на місцях.

Детальніше про поступ Чернігівщини у цьому напрямку говорили під час «круглого столу» з представниками профільних установ.

—  Вперше в законі України «Про освіту» закріплені такі поняття як «особи з особливими освітніми потребами», «інклюзивне освітнє середовище», «індивідуальна програма розвитку», «розумне пристосування». Вперше держава підтримала інклюзію значним фінансовим ресурсом. У 2018 році область отримала кошти з державного бюджету на проведення додаткових корекційних занять, придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, у тому числі на оснащення кабінетів 5 інклюзивно-ресурсних центрів, — повідомила головний спеціаліст відділу дошкільної, позашкільної освіти, оздоровлення та виховної роботи Управління освіти і науки ОДА Оксана Олійник.

Окрім того, у дошкільних закладах на установах позашкільної освіти функціонують групи для дітей з різними нозологіями.

Створено і спеціальні ресурсні центри, які націлені надавати методичну підтримку освітнім закладам, а також спеціальні установи, що готові додатково співпрацювати з громадськими організаціями, батьками, учителями та дітьми.

Читати також: На шляху до рівних можливостей: в Ічні відкрили ресурсний центр для дітей та батьків

—  Саме батьки мають перестати відгороджувати дитину з особливими освітніми потребами від суспільства. Тоді і суспільство швидше звикне якісно реагувати на таких дітей, — наголошує директор комунального установи «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Чернігівської міської ради Олена Підмогильна.

До слова, підготовку фахівців інклюзивної освіти в області здійснюють на базі двох навчальних закладів — Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка та Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка. Практикуючі вчителі постійно підвищують кваліфікацію в обласному ресурсному центрі.

— На базі університету цього року відкрито набір до магістратури за означеною спеціалізацією. Більше того, батьки за бажанням можуть також пройти окремі курси, — акцентує завідувач кафедри соціальної роботи в НУЧК імені Т.Г.Шевченка Людмила Завацька.

Читати також: Чернігівщина системно впроваджує інклюзивну освіту

Як зазначають керівники навчальних закладів, створення інклюзивних класів має подвійну користь: діти з особливими освітніми потребами стають повноцінними членами соціуму, суспільство ж вчиться сприймати їх лише в такому статусі.

Останні новини Чернігівщини

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

Увага! Тимчасові зміни у русі громадського транспорту! 12:27

Тролейбусні маршрути № 10 та №11 тимчасово (до усунення наслідків ракетного удару) не працюватимуть.

Вранці 17 квітня росіяни завдали 3 ракетних ударів по Чернігову. 12:18

"Наразі триває пошуково-рятувальна операція. Зараз вже можу казати про 9 загиблих, вбитих російськими терористами. Більше 20 поранених", - сказав в інтерв'ю телеканалу 1+1 начальник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 08:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 4 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини