Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 17:04:51

ЗНО-2018: особливості та реєстрація

08.02.2018   12:26Агенцiя

Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року триватиме з 22 травня до 13 червня.

Тестування відбудуться:
- математика – 22 травня;
- українська мова і література – 24 травня;
- іспанська, німецька, французька мови – 29 травня;
- англійська мова – 1 червня;
- біологія – 4 червня;
- історія України – 6 червня;
- географія – 8 червня;
- фізика – 11 червня;
- хімія – 13 червня.

Особливості ЗНО-2018:
•    11 навчальних предметів (вилучено російську мову): українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови.
•    Для випускників закладів загальної середньої освіти 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку. За потреби – четвертий предмет, необхідний для вступу до закладу вищої освіти.
•    Новації тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов:
1) додано частину «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань;
2) збільшено кількість завдань – 59 та тривалість тесту (150 хвилин);
3) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
•    для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;
•    для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.
4) учасники, яким іноземна мова потрібна для вступу до вищих закладів освіти, мають виконувати усі завдання тесту, незалежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали. Результати зовнішнього незалежного оцінювання (за шкалою 100–200) буде визначено за результатом виконання всіх завдань тесту;
5) зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) та на профільному рівні. Тому тестування передбачає виконання сертифікаційної роботи, що містить завдання різних рівнів складності.
•    Державна підсумкова атестація для учнів (студентів) закладів професійно-технічної, фахової передвищої освіти у формі ЗНО з української мови і літератури. Результати тестування у частині «Українська мова» зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
•    2018 році будуть дійсні сертифікати 2016, 2017, 2018 років, окрім сертифікатів з іноземних мов (для них дійсні сертифікати лише 2018 року);
•    Особи з порушеннями зору мають можливість у 2018 році пройти ЗНО з використанням завдань, надрукованих шрифтом Брайля;
•    Реєстрація для участі в ЗНО виключно за паспортом (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку).

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року та здійснюватиметься за допомогою сервісу «Реєстрація», розміщеному на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua). 

Створити реєстраційну картку можна самостійно або звернутися за консультацією і технічною допомогою до свого закладу освіти чи до одного з пунктів реєстрації,  перелік яких буде розміщено на сайті Українського центру».

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Після оформлення реєстраційної картки необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його до свого закладу освіти (для випускників цього року)  або надіслати рекомендованим листом на адресу регіонального центру.
    Комплект реєстраційних документів складається з:
-    заповненої реєстраційної картки;
-    копії першої сторінки паспортного документа; 
-    двох фотокарток 3х4 (можуть бути чорно-білі або кольорові);
-    копії нотаріально завіреного перекладу документів, оформлених іноземною мовою;
-    медичних висновків про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації №086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних умов) для проходження зовнішнього незалежного оцінювання».

Усі копії документів повинні мати: напис Згідно з оригіналом (без лапок), особистий підпис,  ініціали та прізвище особи яка реєструється, дату засвідчення копії.   
     
Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, в якому вони навчаються, іншим категоріям – за адресою, вказаною під час реєстрації.

У разі недотримання вимог щодо реєстрації (ненадання документа, що підтверджує достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці; надання недостовірної інформації; неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації; неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку, подання реєстраційних документів особою, яка відповідно вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, відправлення реєстраційних документів після завершення строку реєстрації чи перереєстрації особі може бути відмовлено в реєстрації.

Для того, щоб змінити реєстраційні дані (персональні дані або перелік предметів), за потреби, особа має пройти перереєстрацію, яка триватиме до 2 квітня. Також  перереєстрацію можуть пройти особи, яким відмовлено в реєстрації. Для цього їм треба, скориставшись операцією «Внести зміни», на сайті http://testportal.gov.ua усунути недоліки, допущені під час реєстрації, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, укласти до нього раніше отриманий Сертифікат і надіслати його до регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Інформація про результати тестування буде розміщена на інформаційних сторінках учасників: з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології – до  15 червня; з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.


Ю. Іллєнко, методист відділу моніторингу якості освіти, ЗНО та атестації закладів освіти ЧОІППО імені К.Д,Ушинського

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини