Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:35:16

Чому важливо бути обізнаним в питаннях збереження репродуктивного здоров’я? ВІДЕО

27.01.2016   12:08Агенцiя

26 січня відбулася прес-конференція, присвячена темі «Репродуктивне здоров`я в Чернігівській області – стан справ, та інформаційні заходи, спрямовані на покращення ситуації» в рамках проекту «Здорова родина – здорова країна», програма «Здоров’я жінок України».

Керівник ЧММГО «ЧМЦ «Жменя» Регіна Гусак розповіла, що було зроблено організацією за два роки реалізації проекту та які плани на 2016 рік: «Працюємо в напрямку збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї вже третій рік. Маємо велику кількість інформаційних матеріалів, рекомендованих для різних вікових груп, в яких акцент робиться з на тому як зберегти своє репродуктивне здоров’я».

За її словами налагоджена активна співпраця з вищими навчальними закладами і професійно-технічними навчальними закладами, а тема «Збереження репродуктивного здоров’я і планування сім’ї» та проведення тематичного тижня є у навчальних планах цих закладів. Інформаційні матеріали програми можна знайти у читальних залах учбових закладів та у бібліотеках Чернігова.

«Думаю, чернігівцям відомі і наші вуличні акції: флеш-моби, інформаційні кампанії, «живі мікрофони». Останній флеш-моб ми проводили у Всесвітній день обіймів, коли разом із вільними обіймами активісти поширювали серед чернігівців інформацію про важливість відповідальних стосунків та збереження здоров’я», - сказала керівник «Жмені».

Також Регіна Гусак розповіла про заплановані заходи: «У лютому будуть проводитися інформаційні кампанії у вищих навчальних закладах, а до Дня презерватива (13 лютого) та Дня закоханих - вуличні акції. У квітні запланована школа лідерів молодіжних активістів «Здорове майбутнє», метою якої є підготовка тренерів з профілактики захворювань репродуктивної системи, які потім будуть проводити бесіди та акції серед студентів, а також залучати їх до наших акцій та заходів».

Гінеколог-мамолог, лікар з ультразвукового дослідження Центру планування сім'ї Чернігівського пологового будинку, а також тренер програми «Здорова родина - здорова країна» Ольга Єременко переконана, що збереження репродуктивного здоров’я – це основне завдання і населення, і медичних працівників. Вона наголосила на тому, що важливо аби в цьому напрямку працювали всі: «Один у полі не воїн. Якщо цю роботу буду виконувати я одна, то результати будуть непомітні, якщо згуртуватися, то звичайно результати будуть кращими. Чернігівська область за показниками смертності та народжуваності одна із депресивних. За статистикою на 19 тисяч померлих припадає 10 тисяч народжених. В області було зареєстровано 3 тисячі абортів, з них третина у місті Чернігів».

За словами фахівця, переривання вагітності шкодить репродуктивному здоров’ю жінки: причому одна дівчина може зробити кілька абортів і народити дитину, а інша може втратити можливість завагітніти взагалі. «Кожне переривання вагітності – це як стрибок з парашутом: комусь пощастило, комусь ні», - пояснила лікар. Слід відмітити, що аборт підвищує ризик захворювання на рак молочної залози.

Ольга Єременко зазначила: «Якщо жінка не планує вагітність, то вона має подбати про її попередження за допомогою засобів контрацепції та уникати переривання». Найчастіше аборти серед молоді трапляються через незнання, відсутність інформації, культури поведінки. Особливо у підлітків, коли фізична зрілість наступає раніше, ніж розумова.  У 2015 році за статистикою у Чернігові був один аборт до 14 років, 11 абортів у віці 15-17 років, 35 – у віці 18-19 років. І на жаль із загальної кількості переривань майже третина це перша вагітність, яка має закінчуватися пологами для збереження репродуктивного здоров’я жінки. «Про це ми наголошуємо під час лекцій у школах, які проводимо на запрошення педагогів. У школі говорити про методи контрацепції, як лікар, я не маю права. Я можу розповідати про здоров’я, про збереження репродуктивного здоров’я, про фізіологічні зміни в організмі дівчат, про профілактику інфекцій, які передаються статевим шляхом», - розповіла Ольга Іванівна. 

Світлана Бубенчикова, інформаційний менеджер ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» поінформувала  про вплив ВІЛ-інфекції на репродуктивне здоров`я людини. «ВІЛ-інфекція – це результат минулого досвіду людини, її виховання, поведінки. Дослідження показують, що ВІЛ-позитивні люди – це люди, які отримали травму у минулому. І для них їх власне життя, безпека, здоров’я стали неважливими. Звідси і таке байдуже та халатне ставлення до себе, сексуальних партнерів, оточуючих», - зазначила вона.

Також Світлана Бубенчикова вважає, що у школах мають проводитися уроки сексуального виховання, розраховані на різні вікові групи. «Чим раніше діти будуть знати про репродуктивне здоров’я, тим менше матимуть помилок у майбутньому. Тим більше, що знання – не означає пропаганду», - наголосила представник ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Нагадаємо, що інформаційна кампанія в рамках проекту «Здорова родина – здорова країна» розрахована на вікову категорію старшу 18 років.

Прес-служба ЧММГО «ЧМЦ «Жменя»

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.