Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 12:08:26

Розпочалась вступна кампанія

11.07.2015   10:40Агенцiя

10 липня розпочали офіційно приймати документи у вищих навчальних закладах. Абітурієнти зможуть водночас подати 15 заяв до 5 вишів на 3 спеціальності у кожному. Можна подавати копії документів як в електронній, так і в паперовій формі. При цьому у заявах необхідно визначити пріоритети кожної із спеціальностей балом від 1 до 15.

Для майбутніх студентів змінились правила вступу на бюджетне навчання. Їх будуть приймати в одну хвилю, а не у три. Також серед нововведень — рейтинговий список абітурієнтів буде складати Єдина державна електронна база з питань освіти, а не виші.

Визначити свої шанси абітурієнт зможе, підрахувавши бали з ЗНО. Цього року їх не тільки потрібно буде скласти, а й помножити на відповідний коефіцієнт, який є різним у кожному виші, на різних факультетах.

Таким чином, вищий навчальний заклад самостійно встановлює коефіцієнт для кожного предмету окремо. Наприклад, на хімічному факультеті вищий навчальний заклад визначає коефіцієнт для хімії 0,5, а для української мови на цьому ж факультеті – 0,2, адже цей предмет не є профілюючим.

При цьому вираховувати бали можна лише за результатами цьогорічного сертифіката з ЗНО. Дійсними є лише сертифікати 2015 року. Проте, вступати без цього сертифікату щороку могли люди з обмеженими фізичними можливостями. Цьогоріч до цього списку додали осіб, звільнених з військової служби у рік вступу до вишів.Тож, демобілізовані та учасники АТО можуть вступати до вищих навчальних закладів без результатів ЗНО, а лише за вступними іспитами у виші. Абітурієнти, в яких хтось із батьків загинув на Сході, вступатимуть поза конкурсом.

Триватиме вступна кампанія 2015 до 2-го серпня. А до 5-го зараховані студенти мають принести до обраного вишу оригінали своїх документів.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 11 листопада до 8:00 12 листопада 2019 року.

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 09:16

Продовжуємо впроваджувати сучасні підходи у безпеці дорожнього руху. Цьогоріч на автошляхах державного значення Чернігівської області буде встановлено одинадцять демпферних систем - амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП та збереження життя людей.

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел 09:02

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців 08:53

Служба зайнятості готується до масового вивільнення працівників райдержадміністрацій та інших органів влади, аби завчасно допомогти таким людям спланувати подальшу кар’єру і уникнути безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини