Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 липня, 09:38:52

Естонці навчали українських медиків рятувати бійців на полі бою

15.06.2015   17:57Агенцiя

Фельдшер батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів» Віталій Алферьонок повернувся з Естонії, де пройшов курс тактичної медицини за стандартами НАТО.

Естонці поставили собі за мету за допомогою тижневих практичних занять допомогти українським медикам підняти відсоток виживання поранених бійців на фронті.
Навчання проходило на комп’ютеризованих манекенах, які повністю відображають особливості людського організму. Наприклад, якщо курсант допускав помилку під час надання допомоги, манекен «помирав».

На полі бою медик, як янгол-охоронець, бо від його вмінь часто залежить життя пацієнта. Наприклад, найближчий госпіталь або лікарня від місця дислокації батальйону «Чернігів» на Донбасі – близько ста кілометрів…

Саме тому правильне надання допомоги пораненому протягом першої години визначає чи буде він жити. Цим премудростям й навчали естонці українських колег.
Після курсу навчання медики складали екзамен. За рівнем набутих знань Віталій увійшов до трійки лідерів, хоча серед курсантів були й імениті професійні хірурги.

Сержант міліції розповідає, що доводилося надавати медичну допомогу і армійцям, і нацгвардійцям, й бійцям інших добровольчих батальйонів. Роздавав місцевим жителям медикаменти, лікував їх, а потім бабусі, які ще недавно називали чернігівців хунтою, на знак вдячності обнімали сержанта, як рідного.

Каже, що якось лікував полонених сепаратистів, бо для медика всі пацієнти рівні. Це в бою вони були ворогами, а після бою – медик і пацієнт. Зараз у спецбатальйоні вже є реанімобіль, укомплектований усім необхідним, в тому числі, дефібрилятором та системою підтримки дихання.

Колеги-медики вже давно помітили, що коли Віталій супроводжує пацієнта до шпиталю чи лікарні, з ним обов’язково все буде гаразд. Фельдшер посміхається і каже, що дійсно, це так, бо від своєї бабусі-знахарки успадкував багато знань і вмінь, які офіційна медицина ще не практикує.

Самому ж Віталію виживати на фронті й берегти психіку від травм допомагає звичайний здоровий гумор і вміння під час вогневих контактів концентруватися на виконанні бойового завдання, відключаючи зайві емоції.
В майбутнє дивиться з оптимізмом, адже все життя попереду, і мріє колись все-таки здобути вищу медичну освіту.

Зараз же буде впроваджувати в життя стандарти НАТО в рятуванні бійців на полі бою.
P.S. Федеральна служба безпеки оголосила сержанта міліції Віталія Алферьонка небажаною особою на території Росії й заборонила йому в’їзд до країни, де проживають його родичі.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:34

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 21 липня до 8:00 22 липня 2019 року.

Про актуальні питання оподаткування

Про актуальні питання оподаткування 09:02

Спеціалісти Головного управління ДФС у Чернігівській області проінформували бухгалтерів про актуальні питання податкового законодавства.

В бібліотеці Короленка відбулися дві паралельні публічні лекції-дискусії в рамках Освітнього фесту прав людини 2019

В бібліотеці Короленка відбулися дві паралельні публічні лекції-дискусії в рамках Освітнього фесту прав людини 2019 08:54

В Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулися дві паралельні публічні лекції-дискусії в рамках Освітнього фесту прав людини 2019.

Оштрафовано ТОВ

Оштрафовано ТОВ "Спецмебліпостач" та ФОП Цвіра А.Д. на 40 тис.грн за антиконкурентні узгоджені дії 08:21

Повідомдяє Чернігівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

У Городнянській ОТГ запрацює програма підвищення обізнаності велосипедистів щодо ПДР - результат публічної консультації

У Городнянській ОТГ запрацює програма підвищення обізнаності велосипедистів щодо ПДР - результат публічної консультації 08:09

Рада Городнянської ОТГ разом із велоактивістами, громадськими організаціями та поліцією реалізує програму розвитку велоінфраструктури громади та підвищення обізнаності велосипедистів стосовно правил дорожнього руху. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA”.