Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 18:37:06

Зустріч на актуальну тему - енергозбереження - відбулася у Чернігові

09.04.2015   17:41

Як бути енергоефективним та зберігати максимум енергії, обговорювали бібліотекарі під час інформаційної зустрічі "Енергозбереження: прості кроки – великі можливості".

Зустріч відбулася 9 квітня у Центральній бібліотеці ім. Довженка. У ній взяли участь, ті, хто найбільше спілкується з людьми - 27 працівників бібліотечної системи.

Сьогодні, як ніколи, питання енергозбереження та ефективного використання ресурсів є надважливим, оскільки вартість послуг збільшується і, як виявляється, не завжди через подорожчання, а іноді і через байдужість користувачів. Наприклад, коли з несправного крану витікає понад 500 зайвих літрів води за добу, або надто висока температура у квартирі врівноважується за рахунок відкритої кватирки чи вікна, такі втрати не можна назвати корисними.

За словами представниці ГМ «Опора», регіонального координатора проекту  «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Наталії Висіканець, головною метою заходу було довести до відома учасників важливість теми енергозбереження та залучення їх до популяризації цієї теми.

Інформаційні матеріали, які поширювалися під час зустрічі, викликали зацікавленість та питання. Для більшості присутніх стала новиною інформація про те, що існують державні програми підтримки енергоефективних заходів.

Звичайно ж цікавою стала розповідь про те, як працюють програми ефективного збереження енергії у інших країнах світу: «розумні» будинки, програми енергозбереження, сонячні батареї.

Багато уваги учасники приділили питанню відповідального ставлення до власної оселі. Адже биті вікна, щілини у стінах та дверях, несправна сантехника – це те, що кожен мешканець будинку може виправити або сам або гуртом. На думку учасників зустрічі, про своє помешкання будинок, квартиру має піклуватися власник, а не держава чи ще хтось. 

Учасники зазначили важливість проведення таких інформаційних зустрічей. По-перше, не всі мешканці Чернігова мають змогу користуватись сучасними засобами отримання інформації, а по-друге, високий градус недовіри та нерозуміння у суспільстві, призводить до неприйняття реформ, які спрямовані на покращення ситуації в темі енергоспоживання.

Оскільки бібліотекарі постійно спілкуються з читачами, то їхня обізнаність у питанні енергоефективності та енергозбереження допоможе поширити інформацію серед багатьох чернігівців. А інформаційні матеріали, які були передані бібліотекам сьогодні, стануть путівником та корисною пам’яткою.

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

17 листопада - День працівників сільського господарства України

17 листопада - День працівників сільського господарства України 09:44

Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається в листопаді. Засновано в 1993 році. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

17 листопада - Міжнародний день студентів

17 листопада - Міжнародний день студентів 09:43

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини