Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:57:32

Під Черніговом запрацював Освітній дім з прав людини

26.11.2014   12:36Агенцiя

Офіційне відкриття цього закладу 24 листопада зібрало представників домів з прав людини, що діють в усьому світі.

Це такі заклади, де правозахисники можуть вільно зустрічатися, обмінюватися думками і навіть знаходити тимчасовий прихисток. Однак дім, обладнаний неподалік Чернігова, у с. Количівка, має особливість – він створений саме для навчання. І це перший подібний заклад не тільки в Україні, а й світі.

Урочисте відкриття поки що єдиного Освітнього дому з прав людини відвідали правозахисники з 13 країн, де діє мережа Домів з прав людини (загалом їх 18). Відтепер на цьому майданчику можна реалізовувати міжнародні, всеукраїнські та регіональні освітні проекти, - відзначає голова правління Чернігівського освітнього дому з прав людини Сергій Буров.

«Ми почали мріяти про цей проект кілька років тому, коли дізналися, що існує така мережа, як Дома з прав людини. До нас звернулися білоруські правозахисники, які шукали місце для такого дому, адже в себе на батьківщині відкрити його вони не могли і розглядали кілька можливих варіантів: Київ, Чернігів чи Вільнюс, і врешті-решт обрали Вільнюс, - пригадує Сергій Буров. – Хочу зауважити, що цей проект був реалізований завдяки об’єднанню ресурсів багатьох організацій. Фонд Домів з прав людини допоміг нам придбати саме приміщення. Реконструкцію в ньому ми зробили завдяки Українській гельсінській спілці з прав людини та фонду Чарльза Мотта, техніку допоможе придбати агенція США з міжнародного розвитку. Наші заходи підтримує міжнародний фонд «Відродження» та багато інших донорів».

Засновниками Освітнього дому з прав людини в Україні стали декілька чернігівських громадських організацій, зокрема: «МАрт» (голова правління - Сергій Буров), «АХАЛАР» (Юрій Трофименко) та  «Чернігівський комітет захисту прав людини» (Віктор Тарасов). Ініціативу підтримали та долучилися Закарпатський правозахисний центр, Кримська правозахисна організація «Альменда», Луганська правозахисна організація «Поступ».

У центрі вже проживають учасники семінарів та тренінгів, тренери та експерти. До речі, зараз у будинку знайшли тимчасовий притулок дві родини переселенців – з Криму та зі Сходу України.

Загалом сучасний офісний центр тут вдалося зробити менше, ніж за рік.

Керівник громадської організації «Центр АХАЛАР» Юрій Трофименко вважає: «Цей заклад створений для того, щоб кожна людина, котра має корисну ініціативу, отримала тут підтримку й змогла її реалізувати. Крім того, вже зараз тут можна отримати юридичні консультації. Наступний напрямок діяльності – освітні заходи».

Вікторія Сидорова

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.