Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 жовтня, 17:41:45

Чернігівські студенти аналізували європейські принципи належного врядування в режимі форум-театру

05.04.2014   08:54Агенцiя

Студенти вищих навчальних закладів Чернігова та області 4 квітня взяли участь в обговоренні європейських стандартів та цінностей у форматі методики форум-театру.

Захід був організований Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром європейської інформації та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки проекту «Дні Європи-2014. Діалоги про цінності».

Учасники заходу намагалися проаналізувати факти недотримання спільних цінностей Європейського Союзу: верховенства права, поваги до демократичних принципів, прав людини й фундаментальних свобод в Україні, порушення європейських принципів належного врядування: відкритості, участі, відповідальності, ефективності, узгодженості на рівні місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Тобто темою форум-театру стали суспільні проблеми, які викликають занепокоєння та напруження серед громадян у спілкуванні з представниками владних інституцій. Відтак, форум-театр у Чернігові був спрямований на обговорення ситуацій щодо утисків та порушень прав громадян, наприклад, фактів корупційних правопорушень, неетичної поведінки, непрофесіоналізму та байдужості представників органів влади.

Відповідно до методики форум-театру студенти спробували знайти і шляхи вирішення означених проблем, пов’язаних з діяльністю влади в Україні та їх взаємодії з громадянами.

Зміни у ситуації можливі за умови реформування системи влади, зміна підходів до діяльності посадовців та наближення її до європейських стандартів – зазначили учасники заходу. Також, на їх думку, вирішенню ситуації зачасту допомагає усвідомлення потреб та специфіки діяльності як пересічних громадян так і представників влади. Не бажання зрозуміти один одного, формалізм у роботі, накладання власних проблем на професійну діяльність також призводить до конфліктних ситуацій.

Останні новини Чернігівщини

За січень ‒ вересень 2022 року аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 46 млн грн 15:09

За результатами проведених протягом січня – вересня 2022 року заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму понад 42 млн грн.

Перша леді Олена Зеленська вручила відзнаку вчительці з Чернігова

Перша леді Олена Зеленська вручила відзнаку вчительці з Чернігова 15:06

Премія Global Teacher Prize Ukraine нагородила вчительку-рятівницю Наталію Песоцьку з Чернігова.

Нова пошта доставить 10 000 браслетів із останньої партії сталі з Азовсталі, кошти з продажів яких підуть на підтримку ЗСУ

Нова пошта доставить 10 000 браслетів із останньої партії сталі з Азовсталі, кошти з продажів яких підуть на підтримку ЗСУ 15:03

6 жовтня розпочався старт продажу браслетів «Символ незламності. Азовсталь» — їх виготовив ювелірний дім SOVA з останньої довоєнної партії легендарної сталі Азовсталі групи Метінвест.

 Чернігівським волонтерам вручили обласні відзнаки

Чернігівським волонтерам вручили обласні відзнаки 10:34

5 жовтня, відбулася зустріч із представниками волонтерського руху Чернігівщини, які з перших днів війни об’єдналися, щоб допомогти мешканцям обласного центру та його мужнім захисникам під час активних бойових дій.

Військовослужбовця РФ судитимуть за жорстоке поводження з жителем с. Лукашівка

Військовослужбовця РФ судитимуть за жорстоке поводження з жителем с. Лукашівка 10:27

Чернігівською обласною прокуратурою в порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця збройних сил Російської Федерації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини