Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 02:22:57

Навчально-методичний центр профспілок роз’яснює на інформаційних семінарах процедуру реєстрації баз персональних даних

23.12.2011   21:55Агенцiя

Протягом 22-23 грудня Навчально-методичний центр профспілок організував і провів два інформаційні семінари щодо реєстрації баз персональних даних – питання, яке наразі турбує як представників господарюючих суб’єктів, так і профспілкових організацій.

І не дивно, що в аудиторіях і залах Центру, як то кажуть, “яблуку не було де впасти” від бажаючих взяти участь в навчанні.

Такий суспільний резонанс викликаний з одного боку – новизною, а з іншого – деякою суперечливістю норм Закону України “Про захист персональних даних”, відповідно до якого, кожне підприємство (установа, організація) та фізичні особи-підприємці повинні зареєструвати бази персональних даних фізичних осіб у спеціально створеному державному органі.

Все б нічого – в кожному, навіть суперечливому документі з часом можна розібратися, але ж з 1 січня 2012 року вступає в дію Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вiдповiдальностi за порушення законодавства про захист персональних даних”. Даним документом передбачені величезні штрафи за ухилення від державної реєстрації бази персональних даних від 300 до 1000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходів громадян. Природно, що такі величезні суми штрафних санкцій (до 17 тис. грн.), м’яко кажучи, стурбували керівників, бухгалтерів, кадровиків та голів профкомів.

Семінари в Навчально-методичному центрі допомогли людям спокійно розібратися в питанні, визначити, які бази персональних даних підлягають реєстрації на підприємстві, в профспілковій організації, правильно заповнити заяви про реєстрацію баз, дізнатися, яких ще заходів слід вжити до і після 01.01.2012 року, отримати індивідуальні консультації.

Також на семінарах було докладно розглянуто низку питань:
· Нормативно-правова база захисту персональних даних;
· Персональні дані, база персональних даних, володілець та розпорядник бази: розберемось з поняттями;
· Отримання від фізичних осіб (у т.ч. працівників, клієнтів, підрядників) згоди на обробку їх персональних даних: як це зробити;
· Порядок реєстрації бази персональних даних працівників та інших баз даних;
· Повідомлення фізичних осіб про їхні права у сфері захисту персональних даних та мету обробки персональних даних;
· Відповідальність за ухилення від реєстрації бази персональних даних та інші порушення у сфері захисту персональних даних.

Віталій Копиш, заступник завідувача навчальним відділом підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».