Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:00:04

Лісові господарства Чернігівщини виконують план та нарощують прибутки

17.10.2012   15:00Агенцiя

Жовтневе засідання колегії Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства почалося з вітання іменинника – директора Борзнянського держлісгоспу Леоніда Стахорського. Під дружні оплески присутніх його поздоровив начальник облуправління Валерій Лозицький і вручив ювілярові осінній букет троянд.

Першим взявши слово на пленарному засіданні, Валерій Григорович перегорнув сторінки важливих подій попереднього місяця. У його виступі ішлося і про ті завдання, які ставить перед лісівниками Держлісагентство України ( особливий наголос – на будівництві лісових доріг!), і про сесію Чернігівської обласної ради та про перезатвердження на ній мисливських господарств. На завершення Валерій Лозицький вкотре звернув увагу всіх керівників підприємств на відповідальність в роботі у осінньо-зимовий період: треба попрацювати так, аби “було і тепло, і економно”.

Доповідь “Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств Чернігівського ОУЛМГ за 9 місяців 2012 року” зробив начальник відділу економіки та фінансів Володимир Полубень.

Відмічалося, що всі держлісгоспи послідовно та цілеспрямовано працюють над забезпеченням своєчасного відтворення лісів. За звітний період посаджено і посіяно на зрубах 1598,2 га лісових культур, що становить 115% плану за 9 місяців та 91% – річного.

Догляд за лісовими культурами на зрубах виконано на 136%, а на прийнятих землях – на 105%.

Протягом цього часу підприємствами було заготовлено 225,8 тис. м3 ліквідної деревини – на рубках формування і оздоровлення лісів. Рубками догляду та санітарними рубками пройдено 7,9 тис. га лісу.

Слід відмітити, що всі держлісгоспи за 9 місяців у повному обсязі виконали заплановані профілактичні та попереджувальні і лісозахисні заходи. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, кількість випадків загорань у лісах зменшилась – на 21.

Для забезпечення охорони лісів від пожеж у структурних підрозділах управління було створено 22 пожежні станції ( до їх складу входить 37 пожежних автомобілів, 20 мотопомп, 25 пожежних цистерн, 20 малих протипожежних модулів, 127 одиниць іншої техніки; споруджено 30 спеціальних спостережних веж – з них 15 обладнано телевізійними системами спостереження; до того ж, обладнано 75 місць для забору води пожежними автомобілями).

Не лише пожежі, а й шкідники завдають нашим лісам серйозної шкоди. У минулому році виникла проблема з сосновим пильщиком. Та вчасно проведений на враженій площі хімічний обробіток насаджень стабілізував ситуацію. Нинішнього року непокоїть лісівників сосновий шовкопряд (в основному, його площа зосереджена в Чернігівському держлісгоспі). Отож восени проводяться винищувальні заходи.

Зазначимо, що за 9 місяців нинішнього року обсяг реалізованої продукції склав 259 683 тис. грн. і збільшився – порівняно з відповідним періодом минулого року – на 13 565 тис грн., або на 5,5%. Всі лісогосподарські підприємства забезпечили темпи росту реалізації продукції.

Реалізація продукції на 1 га лісового фонду зросла на 35,6 грн. і склала 660,7 грн.

Шість держлісгоспів мають цей показник вищий від середнього по управлінню. Найбільший обсяг реалізації на 1 га лісового фонду припадає на Н.-Сіверський (936, 7 грн.), Добрянський (825,2 грн.), Городянський (816,2 грн.) та Холминський (814,3 грн.) лісогосподарські підприємства.

Варто додати, що за підсумками роботи держлісгоспів протягом 9 місяців отримано 5 229 тис. грн. чистого прибутку, що на 205 тис. грн., або на 4,1% більше минулорічного періоду.

На ведення лісового господарства направлено 56 143 тис. грн., із них 53 020 тис. грн., або 94, 4% власних коштів.

Потрібно підкреслити, що за січень- вересень 2012 року середньомісячна заробітна плата в лісовому господарстві склала 3040 грн. і зросла на 11,1%. Найвища – у Холминському, Ніжинському, Городнянському, Семенівському та Добрянському держлісгоспах.

А продуктивність праці в цілому по управлінню зросла на 10,4%.

За 9 місяців лісогосподарські підприємства сплатили до зведеного бюджету 36 733,8 тис. грн. податків. Крім податків, до бюджету сплачено 33 387,6 тис. грн. єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду. Темп росту склав 108%.

Всі держлісгоспи забезпечили темп росту та виконання затверджених показників.

І нинішній, як і попередні роки, був досить складним. Неспокійно на українському ринку деревини. Але чернігівські лісогосподарські підприємства стараються так налагоджувати виробництво, щоб скрізь відчувалося життя і кошти надходили…

Після звітної доповіді виступив перший заступник начальника облуправління, головний лісничий Юрій Пономаренко і розповів про враження делегації сіверських лісівників від робочої поїздки до Волинської та Рівненської областей.

Питання ефективності використання лісосировинних ресурсів висвітлив заступник начальника управління, головний інженер Олександр Кириченко.

* * *
Після пленарного засідання учасники колегії виїхали “на практику” у ДП “Чернігівське лісове господарство”. У Пакульському лісництві вони ознайомилися з лісокультурами та роботою шишкосушарки, а у Славутицькому – з пожежною технікою. Відвідавши Мекшунівське лісництво, учасники колегії побували на площі, де у боротьбі з шовкопрядом був проведений хімічний обробіток лісокультур мотопомпою, яка зазвичай використовується при гасінні пожеж.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.