Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:18:37

Громади Чернігівщини активно залучають жителів до участі у самоврядуванні

18.07.2018   12:17Агенцiя

Бюджет участі – це можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення життя у місті, селі або об’єднаній територіальній громаді. Кожен може запропонувати свій проект або ідею, чи підтримати їх в процесі голосування.

Громадський бюджет наділяє мешканців правом впливу на розподіл бюджету, а владі приносить актуальні ідеї стратегічного локального розвитку. Це можливість активізувати громаду, підняти найактивнішу її частину, залучити громадськість до розподілу коштів і вирішення потреб. Важливість запровадження такого інструменту громадського впливу експерти Чернігівського ЦРМС підкреслюють в ході тренінгів та консультацій. На думку Володимира Бойка, радника з регіонального розвитку Чернігівського Центру  розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»,  бюджет участі – дуже хороший спосіб для підвищення громадянської активності, формування відповідальності за власну громаду та налагодження зворотнього зв`язку між владою та її мешканцями.

У червні дві громади Чернігівської області визначили переможців своїх конкурсів бюджетів участі.

За інформацією Корюківської міської ради, 20 червня завершилося голосування жителів громади за проекти, які претендували на реалізацію шляхом громадського бюджетування. Всього на конкурс були подані 12 проектних пропозицій, у яких жителі Корюківської ОТГ пропонували облаштування місць дозвілля, спортивних майданчиків, покращення благоустрою території та інше. Всього на реалізацію проектів з бюджету громади виділено 250 тисяч гривень.

За результатами голосування перемогу отримали два проекти, які подали жителі села Наумівка. Перший проект – «Парк «Мрія» - передбачає встановлення вуличних ліхтарів вздовж паркової алеї в центрі села, а також облаштування парку лавочками, диванами-гойдалками та урнами. Другий проект передбачає створення спортивного майданчика із тренажерами, відновлення футбольного майданчика та модернізація бігової дорожки у Наумівці. За словами представників ініціативної групи обидва проекти допоможуть зробити кращим дозвілля і дітей, і молоді і старших жителів села. Вони будуть реалізовані протягом року.

Восени у Корюківці планують оголосити конкурс на відбір проектів Бюджету участі 2019.

У Сосницькій об’єднаній громаді за результатами голосування за проекти Громадського бюджету були обрані 8 проектів з 20 поданих. Сосниця пішла шляхом визначення переможців окремо по кожній сільській громаді. Всього на реалізацію громадських ініціатив виділяється 150 тисяч гривень.

За результатами голосування у селищі Сосниця (з Малим Устям та Ганнівкою) будуть реалізовані проекти "Очищення річки Убідь від водоростей та мулу в межах Сосниці шляхом її зариблення" та "Обладнання дитячого майданчику у В'юниському парку. Творчий простір для розвитку дітей молодшого віку з батьками".

Решта шість проектів будуть стосуватися благоустрою та ремонт громадських приміщень у селах громади. Так, у селі Киріївка облаштують криничку для громадського користування, у Волинці буде замінено електричну проводку в приміщенні "Центру культури та дозвілля", у селах Матвіївка, Пекарів та Чорнотичі увагу буде приділено благоустрою території. А у селі Загребелля встановлять решітки та замінять двері у сільському клубі.

«Кошти бюджету участі відносно невеликі за обcягами і (на перший погляд) начебто суттєво не впливають на загальний стан справ. Але ж вони формують настрій, без якого про розвиток не може бути й мови. Лише вчора пасивні громадяни, які звикли лише вимагати або ставити питання, починають самі втягуватися до громадських справ, щось лобіювати, переконувати, а зрештою - демострувати власним прикладом як треба робити. Звільняється колосальна енергія, яка знаходить собі застосування у цілком законний та конструктивний спосіб, виникає ефект співпраці. Таким чином, громада привертає до себе увагу та засвідчує навколишньому світу свою здатність до розвитку.  А донори та інвестори схильні обирати саме такі спільноти», - зазначив Володимир Бойко.

Серед громад Чернігівської області все більш популярним стає громадський бюджет участі. Так Менська міська рада, Козелецька селищна рада, Куликівська селищна рада вже прийняли рішення про запровадження таких інструментів участі у своїх громадах.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини