Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:20:55

Полтавська Воєнізована частина ПАТ «Укрнафта» провела масштабні навчання

15.06.2018   15:43Агенцiя

Днями відбулися спільні навчання протифонтанних підрозділів Полтавської воєнізованої частини за участі спеціалістів Полтавського тампонажного управління, бригади НГВУ «Охтирканафтогаз», 9 ДПРЧ м. Охтирка.

 

Тема навчань — ліквідація відкритого фонтану, виконання складних аварійних, ремонтно-технічних робіт. Мета — відпрацювання практичних навичок та способів ліквідації відкритого фонтану та аварійних ситуацій, які можуть виникнути на свердловинах.

Захід проходив на Сумщині, на навчальному полігоні Рибальського родовища, неподалік села Хухра, що в Охтирському районі. Але завітали на навчання не лише співробітники компанії з Сумської та Полтавської областей, а й керівництво, працівники Бориславського та Чернігівського воєнізованих загонів ПВЧ,  представники інших компаній.

— Роботи, що проводились на цих навчаннях — були максимально наближені до тих робіт, що проводяться в екстремальних умовах. Подавався та запалювався газ, збивали полум’я, проводили роботи з наведення обладнання, із заміни несправних засувок тощо. І, звісно, всі ці роботи проводили під тиском, а це дуже небезпечно, — розповів Начальник Полтавської воєнізованої частини по попередженню та ліквідації відкритих нафтових і газових фонтанів ПАТ «Укрнафта» Роман Угринчук.

Важливість таких навчань підкреслив в.о. Віце-президента ПАТ «Укрнафта» з соціальних питань, охорони праці та охорони навколишнього середовища Володимир Прокопів:

— Навчання відвідало багато гостей. І це не лише представники «Укрнафти»: на подію завітали колеги з компаній Smart Energy, ДТЕК, Укрбургаз тощо.  Це свідчить про те, що ці підприємства дбають про охорону праці та її безпечні умови, а також про охорону довкілля. До того ж, багато з присутніх компаній мають з нами угоди з попередження і ліквідації позаштатних ситуацій. Тобто нам довіряють. Вірять у наш професіоналізм. Впевнений,  що з кожними навчаннями наші партнери переконуються, що недарма обрали нас, — зауважив Володимир Йосипович. – Радий, що наш Воєнізований загін щороку показує хороші результати. Це серйозна, мужня робота адже там, де є свердловина – там є потенційна небезпека.

Один з запрошених гостей — головний спеціаліст відділу капітального ремонту свердловин ДТЕК Нафтогаз Андрій Польовий, вже другий рік поспіль приїжджає на навчання.

— Кожного року хлопці працюють, вдосконалюють свою техніку, свої навички, тому враження залишаються тільки позитивні. Тим паче, що 21-сторіччя – час новітніх технологій. Коли весь процес видобутку або буріння зведений майже до автоматизації, завжди залишається місце людям, людському фактору. І в той момент, коли техніка може відмовитись працювати, в процес вступають саме люди, ось ці фахівці, які ці два дні демонстрували нам свої навички та вміння. Саме завдяки їм чимало людей повертається додому після тяжких робочих буднів цілими та неушкодженими, — поділився враженнями Андрій Польовий.

Підсумував навчання командир Полтавського воєнізованого загону Полтавської воєнізованої частини ПАТ «Укрнафта» Олександр Ущенко. Він переконаний: такі навчання – підвищують ефективність співробітників, і щодо ліквідації нафтогазових фонтанів, і в питанні виконання аварійних робіт.

 

— Під час навчань ми продемонстрували багато нового обладнання. Зокрема, це захват пакерних ущільнень, за допомогою якого ми можемо безпечно провести їх демонтаж для ліквідації відкритого фонтану. Це одна з найбільш небезпечних операцій, адже люди перебувають безпосередньо на усті свердловини. Ці пакерні ущільнення — під тиском. Тож можуть розлетітися на неконтрольовану відстань та непередбачувані напрямки. Показали також нові установки та обладнання. Ці два дні були дуже насиченими і корисними. Я задоволений виконаними роботами — все пройшло безпечно, правильно. Люди спрацювали дуже гарно, — сказав Олександр Ущенко.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.