Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 11:56:03

Прокурорський нагляд за дотриманням вимог законодавства України у сфері пенсійного забезпечення громадян

19.06.2012   07:16Агенцiя

Прокуратурою міста на виконання Конституції України та Закону України “Про прокуратуру” з метою забезпечення законності та належного функціонування соціальної сфери держави впродовж року проведено ряд перевірок з питань дотримання Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в діяльності органів контролю та господарюючих суб’єктів міста.

хабар

хабар

За результатами проведених перевірок встановлено, що службовими особами одного з підприємств міста у період з квітня 2009 по жовтень 2010 року до грошових чеків, які надавались до банківських установ для отримання готівки, вносились завідомо неправдиві відомості про отримання коштів на господарські потреби та закупівлю товарів, у той час, як фактично вони використовувались на виплату заробітної плати.

У порушення ч. 12 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” службові особи підприємства зловживаючи свої службовим становищем, діючи умисно та всупереч встановленому порядку перерахування страхових внесків до Пенсійного фонду, маючи реальну можливість їх сплачувати за наявності коштів на рахунках підприємства, своєчасно не перерахували страхові внески до Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, а використали наявні кошти на господарські потреби підприємства, на сплату комунальних, транспортних, юридичних та бухгалтерських послуг, оплату телефонних розмов, закупівлю товарів та інше.

В результаті умисних дій, службові особи при сплаті заробітної плати не перерахували з неї майже 400 тис. грн. страхових внесків за квітень 2009 – жовтень 2010 року управлінню Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, чим допустили грубе порушення трудових прав громадян, позбавивши їх гарантованих Конституцією та законами України права на пенсійне забезпечення за час роботи на підприємстві та соціальний захист, передбачений діючим законодавством України, що спричинило тяжкі наслідки.

За результатами перевірки прокуратурою міста за фактом грубого порушення законодавства про працю, зловживання службовим становищем та службового підроблення порушено кримінальну справу.

Таким чином, діями прокуратури міста усунуто та попереджено вчинення в подальшому злочинних дій, які наносять шкоду державним та громадським інтересам та в подальшому могли призвести до порушення прав громадян на пенсійне забезпечення.


За інформацією прокурора прокуратури м. Чернігова А. Олєйнікова

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 11 листопада до 8:00 12 листопада 2019 року.

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 09:16

Продовжуємо впроваджувати сучасні підходи у безпеці дорожнього руху. Цьогоріч на автошляхах державного значення Чернігівської області буде встановлено одинадцять демпферних систем - амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП та збереження життя людей.

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел 09:02

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців 08:53

Служба зайнятості готується до масового вивільнення працівників райдержадміністрацій та інших органів влади, аби завчасно допомогти таким людям спланувати подальшу кар’єру і уникнути безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини