Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 05:45:21

Митне законодавство позитивно змінюється!

30.05.2012   13:44Агенцiя

Нова редакція Митного кодексу України, що набуває чинності з 01 червня 2012 року, надає нові можливості підприємцям при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності та значно спрощує існуючі митні процедури для громадян.

Прес-конференція начальника Чернігівської митниці Олександра Іванова

Прес-конференція начальника Чернігівської митниці Олександра Іванова

Про це розмовляли під час прес-конференції у Чернігівській митниці начальник митниці Олександр Іванов та представники регіональних засобів масової інформації.

Олександр Іванов наголосив на найбільш важливих позитивних змінах, що набувають чинності з 01 червня 2012 року. Звернув увагу на запровадженні спеціальних спрощених митних процедур для добросовісних підприємців, зокрема, на встановленні статусу уповноваженого оператора економічної діяльності. На тому, що підприємці зможуть самостійно обирати митницю, в якій вони декларуватимуть товари, що дозволить їм зменшувати свої витрати. Зазначив, що новим Кодексом визначено чіткий перелік документів, потрібних митниці для митного оформлення, значне скорочення часу на проведення митних процедур та персональну відповідальність співробітників митниці за порушення строку митного оформлення. Повідомив присутніх про значні зміни, що відбудуться у сфері боротьби з митними правопорушеннями. Це і введення нового поняття “Компроміс у митній справі”, і переведення товарної контрабанди з розряду кримінальних злочинів до складу адміністративних правопорушень, і скорочення переліку видів порушень митних правил та перегляд стягнень, які застосовуються за їх вчинення.

Олександр Іванов підкреслив, що новий кодекс значно розширює права підприємців щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності митних органів, а також встановлює, що якщо підприємству завдана шкода неправомірними діями посадових осіб митного органу під час проведення перевірки, то вона відшкодовується за рахунок коштів Державного бюджету в установленому порядку.

Детально зупинився керівник митниці на значних спрощеннях для громадян, а саме збільшенні норм переміщення через кордон без оподаткування товарів та продуктів харчування.

Відтак з 01 червня громадяни матимуть право ввозити на митну територію України товари на загальну суму:

* до 300 євро – у міжнародних поштових та експрес-відправленнях (поріг збільшено з 200 до 300 євро);

* до 1 000 євро (авіаційні пункти пропуску) та до 500 євро (всі інші пункти пропуску) і вагою до 50 кг у ручній поклажі – без сплати будь-яких податків товари (поріг збільшено з 200 до 1 000 євро і 500 євро відповідно);

* від 1 000 євро до 10 000 євро – із сплатою ввізного мита у розмірі 10 відсотків та ПДВ у розмірі 20 відсотків (зменшена загальна ставка мита з 20 до 10 відсотків);

* більше 10 000 євро – в порядку передбаченому для суб’єктів ЗЕД (поріг збільшено з 1 000 до 10 000 євро)

Громадяни матимуть право вивозити за межі митної території України товари на загальну суму до 10 000 євро (поріг збільшено з 200 до 10 000 євро).

Матимуть право провозити з собою через кордон для власного споживання харчові продукти на суму до 200 євро (поріг збільшено з 50 до 200 євро).

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини