Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 серпня, 07:13:25

Перші будинки ОСББ у Чернігові проведуть капітальні ремонти на умовах співфінансування з міським бюджетом у пропорції 1 до 4

16.09.2016   15:04

Виконком Чернігівської міської ради дав старт практичному виконанню програми, за якою будинки новостворених ОСББ можуть зробити капітальні ремонти, сплативши тільки п'яту частину їх вартості. Решту за цією програмою фінансує бюджет міста.

Виконком затвердив перелік будинків, які раніше за інших підготували всі необхідні документи і почнуть цей ремонт першими.

Отже, відповідно до поданих у порядку черговості до Управління житлово-комунального господарства міської ради заяв на участь у цій програмі, першими ОСББ, де проводитиметься капітальний ремонт у співфінансуванні з міським бюджетом, визначені:

ОСББ «Світлий будинок» - на капітальний ремонт житлового 10-ти поверхового будинку за адресою: м. Чернігів, проспект Перемоги, буд. 151–А (загальна сума 160 026,00 грн, з них 128 020,80 грн - кошти міського бюджету);

ОСББ, що об'єднує 2 будинки: Стрілецька, 88 і Стрілецька, 90 - на капітальний  ремонт системи водовідведення дощових вод з покрівель житлових будинків з улаштуванням дренажної каналізації по вул. Стрілецька, буд. № 88, № 90 в м. Чернігові (загальна сума 128 717,00 грн, з них 102 973,60 грн - кошти міського бюджету). 

Загальна кошторисна вартість робіт у цих будинках складає 288 743, 00 грн, з них: 230 994,40 грн – з міського бюджету і 57 748,60 грн – власні та залучені кошти ОСББ.

При обговоренні виконкомом міської ради цього рішення Чернігівський міський голова звернувся до громади міста:
- Я звертаюсь до чернігівців з проханням активніше ставитись до можливості залучення бюджетних коштів для ремонту своїх будинків. Ви є власниками цих будівель і можете відремонтувати їх у співвідношенні 1х4, де на кожну свою гривню залучаєте 4 гривні з міського бюджету. Але фактично зараз ми надаємо кошти на досить нові будинки. Ми не можемо їх не профінансувати, є прийнята відповідна Програма у місті. Але у мене є питання до співвласників будинків, вік яких 40 і більше років, які в першу чергу потребують ремонтно-відновлювальних робіт: «Чого ви спите? Прокидайтесь, йдіть за грошима і ремонтуйте свої будівлі».

Разом з тим, при обговоренні цього питання членами виконкому та міським головою була підтримана пропозиція про необхідність у нових будинках максимально використовувати можливості претензійної роботи з забудовником.

Владислав Атрошенко:
«Як міський голова я звертаюсь до власників ОСББ, створених у нових будинках: вивчіть, чи не підпадають заплановані вами ремонтні роботи під гарантійні зобов’язання забудовника, який повинен виконати ці роботи за свій кошт?»

 

Довідково:

У місті Чернігові вже зареєстровано 67 ОСББ.
В Чернігівській міській раді затверджено ряд програм по сприянню створенню та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в м. Чернігові.
Зокрема, Програмою сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки передбачено проведення капітальних ремонтів житлового фонду ОСББ та ЖБК на умовах спів фінансування. Від загальної вартості робіт 80 % оплачуватиметься коштом з міського бюджету, а 20 % - власними та залученими коштами ОСББ (ЖБК). Загалом заплановано виділення понад 25,5 мільйонів гривень на виконання заходів Програми.
Переважна частина цих коштів (23,7 млн) передбачена для проведення капітальних ремонтів житлового фонду ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування. Також програмою передбачено за кошти міського бюджету виготовлення технічної документації будинків. На це за 3 роки може бути витрачено до 1,8 млн грн.
Також працює Програма відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у житловому фонді м. Чернігова на 2016–2019 роки. Нею передбачено 20,0 млн грн для погашення 40 % від розміру суми тіла кредиту на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів, необхідних для виконання заходів з енергозбереження багатоквартирних будинків.
Детально ознайомитись з механізмом створення ОСББ та залучення кредитних коштів можна на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради (окремий розділ: «Створення ОСББ»).
Також в Управлінні житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради можна отримати консультації щодо створення та діяльності ОСББ (вул. Реміснича, 19, пн-пт з 9:00 – 17:00 за тел. 4-43-01).

 

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч голів місцевих рад та громад Чернігівщини з народним депутатом України

Відбулася зустріч голів місцевих рад та громад Чернігівщини з народним депутатом України 18:12

У Чернігові відбулася зустріч голів місцевих рад та громад Чернігівщини з народним депутатом України 9 скликання Антоном Поляковим (206 виборчий округ).

"Чернігівгаз" відкрив два сучасних Центри обслуговування клієнтів - в Носівці та Ріпках 16:45

На минулому тижні АТ «Чернігівгаз» відкрило модернізовані Центри обслуговування клієнтів ще в двох районах області. Віднині нову якість сервісу зможуть оцінити понад 12,3 тис споживачів газу Носівського та майже 7 тис Ріпкинського районів.

На автомобільній Київ-Чернігів-Нові Яриловичі тривають роботи з поточного середнього ремонту

На автомобільній Київ-Чернігів-Нові Яриловичі тривають роботи з поточного середнього ремонту 15:29

У прикордонному Ріпкинському районі на автомобільній дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі (на Гомель) тривають роботи з поточного середнього ремонту.

З 27 по 29 серпня гаряча вода подаватись не буде

З 27 по 29 серпня гаряча вода подаватись не буде 13:43

До відома мешканців міста Чернігова:

Як працюють кар’єрні радники?

Як працюють кар’єрні радники? 13:04

Шукати роботу та будувати кар’єру тепер допомагають кар’єрні радники, які з’явились у службі зайнятості на початку нинішнього року. Це не нові кадри, а фахівці служби, які пройшли відповідне навчання.