Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 04:15:28

Про роботу комунального підприємства “Новозаводське” Чернігівської міської ради

18.04.2012   12:31

Основним напрямком діяльності комунального підприємства “Новозаводське” Чернігівської міської ради є надання населенню послуг, пов’язаних з утриманням, поточним та капітальним ремонтом житлового фонду, санітарним прибиранням і благоустроєм прибудинкових територій. Про це доповів на розширеній міській нараді начальник підприємства Борис Мурач.

За період свого розвитку з 1988 року підприємство “Новозаводське” стало одним із найбільших серед підприємств міського житлово-комунального господарства і на сьогодні обслуговує 4-ту частину всього житлового фонду міста. Географія житлового фонду підприємства поширюється на історичну та центральну частини міста, також на компактні мікрорайони проживання, зокрема: площа Перемоги, 50 років ВЛКСМ, мікрорайони біля готелю Градецький, ТЕЦ та Шерстянки.

На сьогодні цей фонд нараховує 624 житлові будинки загальною площею майже 1 млн. кв. м житла, а це більше 22-х тисяч квартир та майже п’ятдесят тисяч мешканців, які користуються послугами підприємства.

Площа прибудинкової території житлового фонду підприємства складає близько 108 га, або 39% загальноміських прибудинкових територій.

Житловий фонд підприємства доволі різноманітний по рокам своєї забудови, за поверховістю та забезпеченням комунальними зручностями.

Більше 52% складають будинки дореволюційної, довоєнної та повоєнної пори, третина – забудови 60-х – 70-х років, 15% житлових будинків збудовано у 80-х та 90-х роках минулого століття і лише п’ять сучасних будівель прийняті в повне господарське відання підприємством після 2000 року.

На сьогодні 41 будинок визнаний ветхим та аварійним, що складає 7% від загальної кількості.

Наведена характеристика забудови зумовлює ступінь благоустрою житла, загальний технічний стан конструктивних елементів та інженерних мереж. Так, всіма зручностями забезпечено лише 65% помешкань, а 262 будинки не мають повного благоустрою.

Майже 40% житлових будинків підприємства повністю вичерпали нормативний строк експлуатації і потребують комплексної реконструкції з підвищенням рівня комфорту проживання, теплової реабілітації та інженерної модернізації.

У 45% будинків закінчився термін експлуатації покрівель і потребується повне відновлення покриття. Продовжується старіння ліфтового господарства, яке налічує 172 ліфти. З них майже половина відпрацювала більше 25 років.

Особливу стурбованість викликає зношеність внутрішньобудинкових систем газопостачання, що призводить до все частіших випадків витоку природного газу. Так, у минулому році такі випадки мали місце у 5-ти житлових будинках.

Крім того, у 200-х будинках малоповерхової забудови 410 газових опалювальних печей експлуатується без автоматики безпеки, що в свою чергу, також збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій.

Технічний стан житлового фонду підприємства значно погіршився із передачею в минулі роки на обслуговування 170 відомчих будинків від підприємств-банкрутів.

Прибудинкова територія, яка обслуговується підприємством: прибирання, догляд за газонами та зеленими насадженнями, включає в себе понад 45 га зелених зон та 300 тис. м2 твердого покриття внутрішньоквартальних проходів та проїздів. На цій території розміщено 98 дитячих ігрових та 5 спортивних майданчиків.

Для обслуговування житлового комплексу підприємство у своєму розпорядженні має 3 житлові ремонтно-експлуатаційні дільниці, аварійно – транспортну та абонентсько-паспортну служби.

Підрозділи підприємства для виконання виробничих завдань мають необхідне спеціальне та зварювальне обладнання, сучасний ручний електроінструмент; автотракторну техніку, в тому числі спеціалізовану, у кількості 17 одиниць.

Річний обсяг доходів підприємства від всіх джерел фінансування у минулому році склав 13 484 тис. грн. При цьому основним джерелом надходжень, що становлять 93%, є кошти населення на утримання житлового фонду. Сума наданих послуг за минулий рік склала 14 237 тис. грн.

Найбільш витратними залишаються послуги з прибирання, аварійного обслуговування житла, вивезення та знешкодження твердого побутового сміття, освітлення місць загального користування та обслуговування димовентиляційних каналів.

Як повідомив Б. Мурач, на сьогодні собівартість обслуговування 1 м2 житла складає 1,14 грн. при отриманні підприємством лише 1,05 грн. з одного квадратного метра.

Основним та найбільш відповідальним напрямком в роботі підприємства є забезпечення безаварійного стану житлових будинків та проведення своєчасного його ремонту. Протягом 2011 року обсяг виконаних підприємством робіт по поточному ремонту склав 2 650тис. грн. Поточний ремонт покрівель за минулий період виконано на 65 будинках на суму 1 млн. 370 тис. грн.

Підприємство проводило ремонт та технічне обслуговування інженерних мереж із заміною запірної арматури та ділянок трубопроводів на суму 200 тис. грн. Відремонтовано також 55 під’їзди на суму 520 тис. грн.

Впродовж опалювального сезону 2011-2012 років підприємство разом із теплопостачальними організаціями міста виконало свої зобов’язання перед мешканцями житлових будинків щодо безперебійного забезпечення їх теплом та гарячою водою.

За словами начальника підприємства, вже сьогодні розпочалась підготовка житлового господарства до роботи в наступному опалювальному сезоні. До його початку необхідно відремонтувати майже 2 тис. м2 покрівель, 43 внутрішньобудинкові системи водо- та теплопостачання. Планується виконати робіт на суму понад 2 млн. гривень.

У минулому році підприємством також було освоєно 932 тис. грн. бюджетних коштів на капітальний ремонт житла. Ці кошти дозволили виконати ремонт 10 покрівель на суму 360 тис. гривень, відремонтувати інженерні мережі на суму 90 тис. гривень, провести експертне обстеження та капітальний ремонт 22 ліфтів на суму 55 тис. гривень.

Крім того, за рахунок бюджетних коштів, виділених підприємству в рамках міських Програм, проведена реконструкція покрівель в 3-х будинках, а за Програмою реконструкції ліфтів – відновлено 2 ліфти.

Одним з основних показників роботи підприємства є також якість прибирання прибудинкових територій та стан їх благоустрою. Підприємством відпрацьовано план заходів щодо покращення естетичного вигляду мікрорайонів. Для забезпечення його виконання створена і працює спеціалізована бригада, оснащена транспортом та необхідним обладнанням й інструментом.

У минулому році відремонтовано та пофарбовано обладнання 42 дитячих майданчиків, близько 4,5 тис. м2 цоколів житлових будинків. За графіком проводилось викошування газонів, вивіз негабаритного сміття.

У поточному році відповідно до “Програми відновлення асфальтового покриття внутрішньо квартальних проїздів” підприємству з міського бюджету виділено 250 тис. грн. Це дасть можливість відремонтувати майже 1300 м2 покриття та за затвердженим планом облаштувати 2 контейнерні майданчики. З міського бюджету також виділено майже 100 тис. грн. на видалення великої кількості аварійних дерев, яких на підпорядкованій території налічується майже 310 одиниць.

З 1-го квітня розпочався місячник з благоустрою території. Планом заходів передбачено виконати значний обсяг робіт з прибирання, вивезення сміття, ремонту та фарбуванню елементів благоустрою.

Вже на сьогодні відремонтовано та пофарбовано 55 елементів обладнання дитячих майданчиків, близько 1,5 тис. м2 цоколів житлових будинків. Прибрані всі закріплені зелені зони, обсяг вивезеного сміття склав більше 2-х з половиною тисяч метрів кубічних.

Одним із показників оцінки роботи підприємства, на думку доповідача, є звернення громадян. Впродовж останніх років кількість цих звернень зменшилась. Аналіз звернень свідчить, що 70% мешканців звертаються з питань ремонту покрівель та під’їздів, 20% з питань благоустрою.

Враховуючи складні економічні умови, в яких працює підприємство, з метою покращання фінансового стану підприємства у поточному році планується розширювати спектр платних послуг для населення і для юридичних осіб, а також впроваджувати еногозберігаючі заходи.

В рамках Програми з енергозбереження встановлені ліміти споживання енергоресурсів, виконано моніторинг витрат електричної енергії на ліфти та місця загального користування по кожному житловому будинку.

Загальна сума економії від проведених заходів за 2011 рік склала 1 850 тис. грн., що дало можливість направити ці кошти на подальшу реалізацію інших енергозберігаючих заходів.

Підприємство також продовжує роботу з повернення боргів населення за спожиті комунальні послуги. Так, на кінець 2011 року на розгляді в судових органах знаходилось більше 700 справ на суму 723 тис. грн. В Державній виконавчій службі на виконанні рішень суду – 467 справ. За рахунок досудового врегулювання спорів укладено 116 договорів на реструктуризацію боргу в сумі 132 тис. грн. Всі ці заходи дали змогу підприємству у минулому році повернути заборгованість населення та юридичних осіб в сумі 324 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини