Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 04:21:42

Як працювали комунальні підприємства міста у 2011 році

19.03.2012   17:15

16 березня за результатами фінансово-господарської діяльності за 2011 рік звітували керівники комунальних підприємств “Парк культури та відпочинку”, “Телерадіоагентство “Новий Чернігів”, “Редакція Чернігівської міської газети “Чернігівські відомості”, “Міський палац культури”.

Основним напрямком діяльності Парку, за словами директора Володимира Хольченкова, є організація дозвілля жителів та гостей міста. Атракціонне містечко, на його думку, це не тільки центральне місце розваг, а й основне джерело доходу підприємства. На балансі парку загалом 10 атракціонів.

Традиційно перед відкриттям сезону успішно проводиться комплексна перевірка всіх атракціонів, за результатами якої підприємство отримує дозвіл на їх роботу. Проте, з кожним роком отримувати відповідні дозвільні документи все складніше, зокрема, у 2011 році на проведення такої процедури парк витратив 35 тис. грн.

За його словами, всі атракціони парку пережили свій строк технічної експлуатації, натомість, завдяки професійній роботі технічних працівників та інженерів підприємства, які здійснюють поточний ремонт обладнання, відновлюють дизайн, атракціони продовжують працювати і сьогодні.

Вже кілька років поспіль, зауважив В. Хольченков, головна київська комісія відзначає, що серед подібних атракціонних містечок в інших містах України атракціонне містечко Чернігівського парку за технічним станом – у кращому стані.

На території парку працює також і безкоштовний літній майданчик, який завжди підтримується у належному технічному стані й користується популярністю у маленьких відвідувачів. В. Хольченков розповів також про відкриття нового атракціону, який заплановано на кінець червня, аби зробити більш привабливим відпочинок дітей та дорослих у міському парку.

Важливим напрямком роботи парку є також концертна та творча діяльність Літнього театру, проведення традиційних міських заходів, зокрема: “Масляна”, “Проводи зими”, “День молоді”, “Івана Купала”, “Виставка квітів” та інші. Не зважаючи на сезонний характер діяльності міського парку, заходи з нагоди загальноміських свят проходять у парку впродовж року.

За звітний період підприємство отримало валовий дохід 1 079 тис. грн., чистий прибуток склав 910 тис. грн. З міського бюджету підприємство отримало 356 тис. грн., з яких на ремонт Літнього театру витрачено 224 тис. грн., крім того, на загальноміські заходи та ін.

Діяльність КП “Міський палац культури”, за словами директора Анатолія Кирилюка, спрямована на розвиток та популяризацію української культури та культур інших національних груп, які проживають на території регіону, самодіяльної та художньої творчості серед молоді та дітей, на організацію культурного дозвілля жителів та гостей міста.

На сьогодні у закладі працює 25 творчих колективів, у яких займається понад 1тис. чоловік. П’ять колективів мають почесне звання “народний”, два дитячі колективи носять звання “зразковий”, один – звання “народного” художнього колективу.

У Міському палаці культури займається 7 творчих колективів, керівники яких утримуються за рахунок міського бюджету, зокрема: заслужений аматорський народний хор України “Десна”, народний аматорський хор ветеранів війни та праці, народний аматорський ансамбль танцю “Дружба”, народний аматорський фольклорний ансамбль пісні “Сіверяни”, народний естрадний оркестр “Меридіан”, зразковий дитячий ансамбль народного танцю “Десняночка”, зразковий театр народного танцю “Слов’яни”.

Протягом звітного періоду підприємством проведено 586 концертних заходів: 440 – спільних, 117 – на виїзді, 29 – самостійних. Прибуток підприємства формується за рахунок проведення концертної діяльності, надання послуг та здачі приміщень в оренду. Станом на 1 січня 2012 року в оренді знаходиться 1246 кв. м площі будівлі та 200 кв. м прибудинкової території Палацу (автостоянка). Загальна сума коштів, отриманих від здачі приміщень в оренду, складала 28814 грн. щомісяця.

За звітний період підприємство отримало доходи у сумі 2179,0 грн., у тому числі: бюджетні кошти – 1266,4 тис. грн., чистий дохід від реалізації послуг – 536 тис. грн., концертна діяльність – 387 тис. грн., орендна плата – 374 тис. грн., відшкодування орендарями комунальних послуг – 149 тис. грн., банківські видатки – 2,6 тис. грн.

Площа забудови Палацу складає 2374 кв. м, загальна площа приміщень – 5265,5 кв. м, у тому числі опалювальна площа – 5177,5 кв. м. З метою підтримання будівлі в належному стані у 2011 році виконані ремонтні роботи: відремонтована частина покрівлі даху площею 921 кв. м, проведено косметичний ремонт туалетів, стелі та стін у касовому залі і в фойє, поточний ремонт каналізаційної мережі та ін. Проте, керівник вказав на необхідність проведення термінового капітального ремонту Палацу.

У 2011 році КП “Телерадіоагентство “Новий Чернігів” відзначило свій 20-річний ювілей. З метою збереження для міста і нащадків зібраних за цей час відеоматеріалів проводиться систематизація архіву минулих років, повідомила керівник підприємства Ольга Капустян. На жаль, багато відеоматеріалів на збереглось до сьогоднішнього часу, лише з переходом на виробництво у цифровому форматі з 2005 року та придбанням архівних серверів проводиться архівування.

До Дня м. Чернігова міське телебачення підготувало 30-хвилинний фільм про Чернігів українською та російською мовами. У квітні підприємство планує продублювати фільм англійською та німецькою і випустити для широкого розповсюдження.

На прохання депутатського корпусу у минулому році започаткована депутатська година – щовівторка з 18.00 для висвітлення діяльності міської ради. З вересня стартував проект-нарис “Моя колекція”: про унікальні захоплення чернігівців та їхні колекції: рушники, ікони та інше.

Телеканал готується і до парламентських виборів. Влітку 2011 року вийшли пілотні проекти ток-шоу “ПолітикУМ” у прямому ефірі. Мета проекту – розкрити потенціал чернігівських політиків у загальнонаціональному контексті, що особливо актуально напередодні виборів до Верховної Ради.

З минулого року оновлені музичні вітання в проекті “Погода в домі”, який приносить хоча й невеликий, за словами О. Капустян, але стабільний дохід. Започатковано також ефірний проект “Телеафіша”, який надає глядачам інформацію про заходи, вистави, концерти, що відбуваються у місті.

Серед новинок минулого року – нові ефірні заставки, в тому числі міжпрограмного продукту, анонсів авторських проектів. Вдосконалено студійний антураж, широко використовуються нові технології (кілька програм пишуться у віртуальних студіях).

Проте, як зазначила керівник підприємства, у фінансовому плані минулий рік був найскладніший за останні 7 років. Також, достатньо складною була ситуація на рекламному ринку. Доходи підприємства за 2011 р. склали понад 2084 тис. грн., що на 11,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року (2608,7 тис. грн.).

Комунальне підприємство “Редакція Чернігівської міської газети “Чернігівські відомості” згідно зі Статутом має забезпечувати об’єктивне висвітлення діяльності Чернігівської міської ради, органів місцевого самоврядування, інформування населення про соціально-політичне, економічне, культурне і духовне життя міста.

За звітний період, як повідомила редактор газети Ірина Мокроусова, вийшло 52 номери газети загальним тиражем майже 224 тис. примірників. У кожному з номерів розміщувалася інформація щодо діяльності органів місцевого самоврядування та міських органів державної виконавчої влади – висвітлення роботи сесій, засідань виконкому, постійних депутатських комісій, інформації управлінь та відділів міської ради, а також, Новозаводської та Деснянської районних у місті рад.

Газета, за словами керівника підприємства, плідно співпрацює з міською організацією ветеранів та громадськими організаціями міста. Вже три роки працює сайт газети “Чернігівські відомості”.

Минулий рік у сфері фінансово-господарської діяльності, як повідомила І. Мокроусова, був дуже непростим для підприємства. Фактично за рік отримано по передплаті 211 тис. грн., з продажу газети у роздріб – 8,9 тис. грн., по залученню рекламних коштів – 131,7 тис. грн.

Планова дотація з міського бюджету за рік – 600 тис. грн., фактично отримано 580,5 тис. грн. Фактичний дохід підприємства за рік склав 359 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини