Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:06:22

Обговорено кращий досвід реформування житлово-комунального господарства

20.10.2011   08:22

19 жовтня у Чернігові відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Найефективніші практики та кращий досвід щодо розвитку житлово-комунального господарства України”.

Відкрив засідання Станіслав Прокопенко – перший заступник голови облдержадміністрації. У вступному слові він зазначив, що метою даного “круглого столу” є розгляд найбільш актуальних проблем технічної модернізації в сфері житлово-комунального господарства і шляхів їх ефективного вирішення на основі обміну практичним досвідом учасників.

З доповідями виступили Віктор Геращенко – начальник головного управління житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації, Микола Сенькович – заступник чернігівського міського голови, Андрій Карпенко – генеральний директор ДП “Агенство розвитку ЖКГ”.

У своєму виступі Віктор Геращенко наголосив, що першочерговими завданнями житлово-комунального господарства є стимулювання інноваційної, інвестиційної і енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання комунальної сфери, технічне переоснащення комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, необхідних для надання комунальних послуг, у тому числі, створення дієвого і прозорого механізму стимулювання використання альтернативних джерел енергії і видів палива.

З 2009 року діє Програма енергоефективності Чернігівської області на 2009-2015 роки. Вона розроблена з урахуванням стратегічних напрямків соціально-економічного розвитку Чернігівщини. Результатом втілення програми є реконструкція котельного господарства бюджетної сфери, що забезпечило значну економію фінансових та енергетичних ресурсів. Близько мільйона гривень економії дала новозбудована котельня у селищі Гончарівське. Реконструйована котельня у Семенівці приноситиме економію 500 тис.грн щороку. У цьому райцентрі також проводиться заміна та ремонт каналізаційних і теплових мереж.

Перспективним напрямком роботи є залучення інвесторів до проекту переробки сміття з трьох міських звалищ та виробництва метану.

Микола Сенькович ще раз підкреслив актуальність піднятих питань, і саме тому, за його словами, вони перебувають на постійному контролі міської ради.

За його словами позитивним результатом роботи підприємств теплопостачання “Облтеплокомуненерго” та “ТехНова” є безперебійне забезпечення мешканців міста гарячою водою вже понад 8 років поспіль і вчасний початок опалювального сезону (10 жовтня – у лікарнях, дитсадках і школах, 15 жовтня – в житлових будинках).

Однією з проблем ЖКГ є повільне створення об’єднання співмешканців багатоквартирних будинків і тому потрібно активізувати роботу в цьому напрямку.

КП “Чернігівводоканал” є учасником проекту “Розвиток міської інфраструктури”. У 2009 році Світовий банк надав підприємству кредит у розмірі майже 23 млн. дол. для модернізації та переходу на енергозберігаючі технології міських систем водопостачання. У рамках проекту цього року було проведено реконструкцію 55 свердловин, які забезпечують чернігівців питною водою, закуплено автотранспортну техніку на суму 3,0 млн. дол., замінено 1550 м каналізаційного трубопроводу.

У планах – розробка проекту заміни 8 км. аварійних мереж методом внутрішньої санації.

Серед проблем було відзначено необхідність капітальних інвестицій на реконструкцію каналізаційної мережі та очисних споруд, підвищення рівня концентрації фосфатів у стічних водах.

У ході роботи “круглого столу” розглянуто питання розвитку житлово-комунального господарства. Представники концерну “Віло Україна” та ТОВ “Віссманн” поділилися досвідом застосування енергозберігаючих технологій та обладнання.

Завершуючи обговорення проблем ефективного розвитку ЖКГ Чернігівщини, Станіслав Прокопенко зазначив, що область змогла напрацювати певний досвід у цій царині, який може поширюватись в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.