Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 20:55:02

Телефонний зв’язок “гаряча” лінія – довірливе спілкування

31.01.2012   11:30Агенцiя

З метою роз’яснення податкових нововведень, обговорення спірних моментів застосування законодавства та визначення проблемних питань в адмініструванні податків і зборів міські податківці щомісяця проводять телефонні зв’язки сеансів “гарячої лінії”. Нещодавно на такому зв’язку був заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові,заступник начальника Володимир Луценко.

Публікуємо деякі актуальні питання і відповіді на них відповідно до Податкового кодексу України.

У минулому році я була на спрощеної системі оподаткування та записувала свої доходи та витрати у книгу обліку. У цьому році я знову на спрощеної системі оподаткування. Чи можу я продовжувати вести записи у старій книзі обліку?

Ні, не можете. Починаючи з 1 січня 2012 року введено нові форми книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість).

Чи можуть фізособи – підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, обрати другу групу платників єдиного податку?

Ні. Відповідно до Податкового кодексу України такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

До якої групи платника єдиного податку буде відноситися фізична особа – підприємець, яка надає в оренду нежитлове приміщення площею до 300 кв.м: – юридичній особі – платнику єдиного податку; юридичній особі?

Фізична особа – підприємець яка надає в оренду нежитлове приміщення площею до 300 кв.м. юридичній особі – платнику єдиного податку відноситься до другої групи за умови, що протягом календарного року така особа не використовує працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб та обсяг доходу не перевищує 1000000 грн. Фізична особа – підприємець яка надає в оренду нежитлове приміщення площею до 300 кв. м. юридичній особі відноситься до третьої групи за умови, що протягом календарного року така особа не використовує працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб та обсяг доходу не перевищує 3000000грн.

Чи може бути платником єдиного податку фізична особа – підприємець, яка здає в оренду дві однокімнатні квартири площею 57 та 49 кв.м.?

Ні. Згідно Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 кв.м., нежитлові приміщення (споруди, будівлі), та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв.м.

Чи існують випадки коли фізичні особи – підприємці можуть не сплачувати єдиний податок?

Пунктом 295.5 статті 295 Кодексу встановлено, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Чи застосовуються штрафні санкції за несплату авансових внесків єдиного податку?

Несплата (неперерахування) фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої та другої груп, авансових внесків єдиного податку відповідно до п.122.1 ст.122 Кодексу, тягне за собою накладання штрафу у розмірі 50% ставки єдиного податку.

ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини