Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 10:51:39

Статистика зубожіння

20.11.2014   13:25Агенцiя

ЦІКАВО. Згідно свіжих даних Держстату, обіг роздрібної торгівлі в Україні падає. Саме цей показник чітко показує, стає нація багатшою або біднішою.

Чим більше грошей у населення, тим швидше зростає обсяг цієї торгівлі - громадяни більше заробляють і більше витрачають, та навпаки.

Як пише в своїй авторській колонці експерт Олександр Охріменко, якщо в січні-жовтні минулого року роздрібна торгівля в Україні зросла на 9,3%, то цього року впала на 6,8%. Винен Донбас, як люблять повторювати прем'єр і президент? Частково так. Саме в Луганській та Донецькій областях падіння найбільш катастрофічне - на 40,3% і 31,9% відповідно. Але і в інших областях ситуація не набагато краща. У максимально віддаленій від Донбасу Волинській області торгівля скоротилася на 4,7%, а в Миколаївській, що знаходиться ближче - і зовсім на 6,4%. В деяких регіонах, де статистики виявили приріст, він не перевищує відсотка. Але ж ще  минулого року в середньому по країні торгівля зросла на 9,3%.

Що змінилося? Різко зросли тарифи на газ та комунальні послуги і подорожчав імпорт через шалену девальвацію гривні. У людей просто не залишається грошей на покупки. Більш того, навіть якщо щось і залишається, населення починає економити, переводячи гривні в долари, які стануть в нагоді в ще важчій ситуації. Це називається падінням рівня життя, або попросту - зубожінням.

Сергій Арбузов, який очолював фінансово-економічний блок Кабміну минулого року, такий сценарій передбачав. Саме це могло б трапитися в Україні набагато раніше, погодься уряд дотримуватися порад МВФ - в першу чергу, накрутивши тарифи, а також відпустивши гривню у вільне плавання. Неможливо зміцнювати економіку, розраховуючи тільки на ринок, який сам собою все виправить, і застосовуючи одні й ті ж рецепти, які МВФ роздає десятиліттями, і які вже багато разів у різних країнах показали свою руйнівність та неефективність, що і трапилося з Україною.

План Арбузова полягав у іншому - підтримувати населення всіма силами, гальмуючи інфляцію і утримуючи під контролем валютний курс, нарощуючи витрати населення. Саме зростаючий попит повинен був витягнути економіку України. І це спрацювало - витрати населення швидко збільшувалися, а до кінця минулого року зростання економіки склало 3,7%.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини