Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 жовтня, 01:08:24

Переважна більшість районів області не має боргів із виплати заробітної плати

23.07.2014   08:01

В області триває робота з погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ та організацій. На жаль загальна сума заборгованості на початок липня становила 22,1 мільйони гривень.

Саме про те, які заходи вживаються для стабілізації ситуації із виплати заробітної плати йшлося на черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення боргів, яке 22 липня провів заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман.

- Ситуація з виплати заробітної плати, на превеликій жаль, погіршується. Проте темпи зростання заборгованості із заробітної плати наразі нижчі ніж в цілому по Україні. Незважаючи на це ми маємо вчасно реагувати та вживати необхідних заходів для виправлення ситуації, - підкреслив він, відкриваючи засідання.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації також повідомив, що органами соціального захисту населення в області сформовано та надіслано до Міністерства соціальної політики України пропозицію щодо внесення змін до чинного законодавства в частині посилення відповідальності підприємств (збільшення штрафних санкцій), в яких не виплачується заробітна плата працівникам.

За інформацією Директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олега Русіна, в цілому найбільші борги зосереджені в містах Чернігові (11 млн грн.), Ніжині (5,7 млн грн.), Прилуках (3,8 млн грн.). Багатотисячні суми заборгованості із заробітної плати мають Чернігівський, Ніжинський та Коропський райони.

В області налічується 59 підприємств-боржників. Протягом півроку одна частина з них зменшила суми заборгованості, друга – навпаки наростила, а на інших - суттєвих змін не відбулося. Неприйнятним є те, що відбувається збільшення суми боргу із виплати заробітної плати на 45-ти економічно активних підприємствах області. Так, у червні її розмір збільшився на 1,7 мільйонів гривень. Найбільшими боржниками серед цих підприємств залишаються НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», ПАТ «Чернігівбуд». ПАТ «Ніжинський механічних завод», комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» міста Ніжин.

Складною залишається ситуація з погашенням заборгованості у будівництві. Підприємства цієї галузі також збільшують борги.

Як позитив, варто відмітити про відсутність заборгованості із виплати заробітної плати працівникам сільськогосподарських підприємств. Відбувається також і поступове зменшення боргів на підприємствах комунальної власності. Варто підкреслити, що 13 районів Чернігівщини взагалі не мають заборгованості із заробітної плати.

- Органи виконавчої влади будуть продовжувати контролювати ситуацію з виплати заробітної плати найманим працівникам. У межах повноважень необхідно застосувати всі можливі важелі впливу щодо ліквідації боргів по кожному підприємству-боржнику. Постійно тримати в полі зору діяльність їх керівників та попередити про наслідки за порушення трудового законодавства, - зазначив Сергій Журман, підсумовуючи результати засідання.

Він також звернув увагу керівників районних та міських комісій на забезпеченні першочергового фінансування видатків на оплату праці працівникам бюджетної сфери області та повної ліквідації, в найкоротші терміни, заборгованості на комунальних підприємствах, підпорядкованих місцевим органам влади.
 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова 15:48

В Україні набирає обертів проект «Випробуй у безпеці», орієнтований на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц 14:01

Саме це пропонували в Чернігові під час презентації національної мережі готелів та ресторанів Reikartz Hotel Group її представники.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:46

З 01.10.2019 р.здійснюється моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї 13:43

Уникнути кримінальної відповідальності жителі Чернігівщини можуть в разі звернення до поліції та добровільної здачі незареєстрованої вогнепальної, холодної зброї, набоїв та вибухівки.

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом 13:32

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян за ч.1 ст.259 КК України.