Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 02:33:16

Колектив Чернігівської митниці спрямував до Державного бюджету України вдвічі більше податків і зборів, ніж торік

14.10.2011   06:44

Протягом 9 місяців 2011 року Чернігівською митницею перераховано до Державного бюджету України 1 мільярд 333 мільйони гривень. Цьогорічна сума зібраних податків і зборів перевищує аналогічний показник минулого року на 706 мільйонів гривень, або більше ніж у 2 рази.

13 жовтня у приміщенні Чернігівської митниці відбулась розширена нарада, присвячена підведенню підсумків діяльності установи за 9 місяців поточного року. Проводив нараду начальник митниці Олександр Іванов. До участі у нараді та прес-конференції були запрошені представники регіональних засобів масової інформації.

Позитивна динаміка збільшення перерахованих коштів до Державного бюджету України обумовлена збільшенням у 2 рази вартісних обсягів оподаткованого імпорту, проведенням додаткових заходів, спрямованих на забезпечення повноти оподаткування. За результатами посилення роботи з визначення митної вартості, класифікації, країни походження товарів та контрольно-перевірочної роботи додатково перераховано до Державного бюджету України 77 мільйонів гривень.
Найбільше зростання митних платежів відбулось за рахунок збільшення обсягів митного оформлення нафтопродуктів. Цього року при митному оформленні нафтопродуктів сплачено на 362,6 мільйонів гривень або у 96,4 рази більше коштів, ніж за аналогічний період минулого року. Також на зростання суми платежів вплинуло збільшення обсягів митного оформлення наступних товарів: азотно-фосфорно-калійні мінеральні добрива, вантажні автомобілі, пневматичні гумові шини, сигарети, пиво солодове, вироби з шоколаду.

Крім економічної складової, колективом митниці приділяється значна увага боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями. З початку року митницею порушено 12 кримінальних справ на загальну суму 5,5 мільйонів гривень за фактами незаконного переміщення наркотичних речовин, промислових та продовольчих товарів, історико-культурних цінностей, холодної зброї. Протягом 9 місяців співробітниками митниці виявлено та припинено 761 спробу незаконного переміщення через митний кордон України товарів на загальну суму понад 24 мільйони гривень.

Оперативними підрозділами митниці систематично здійснюються заходи щодо протидії незаконному переміщенню наркотичних засобів на зброї, за результатами яких з початку року виявлено та припинено виявлено 10 випадків незаконного переміщення через митний кордон України наркотичної речовини, 7 випадків – психотропних лікарських засобів та 1 випадок – прекурсорів.

Крім цього, припинено 16 випадків незаконного переміщення зброї та боєприпасів: холодної зброї (кортик, 3 штик-ножі, 2 кинджали, 3 мисливські ножі, кістень, нунчаки, металевий телескопічний кийок), гладкоствольної та газової зброї та 107 одиниць набоїв.

За результатами співпраці з митними органами зарубіжних держав у напрямку виявлення та припинення порушень митного законодавства митницею було порушено 5 адміністративних справ на суму 4,8 мільйонів гривень, порушено 3 кримінальні справи на суму 4,3 мільйони.

Начальник митниці Олександр Іванов підкреслив важливість налагодження повноцінного партнерства між митницею та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Одним із найбільш вагомих нововведень митної служби останнього часу є запровадження процедури електронного декларування.

Запровадження даної процедури позитивно вплинуло на роботу підприємств, оскільки у них з’явилася можливість декларувати товари шляхом подання документів контролю за доставкою товарів (попереднього повідомлення та попередньої митної декларації) і вантажної митної декларації виключно в електронному вигляді.
Це підтвердила декларант ТОВ “Український торгівельний дім Белшина” Тетяна Стрижова, яка була присутня під час прес-конференції і продемонструвала журналістам переваги електронного декларування. Тетяна Стрижова повідомила, що з часу включення підприємства до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування, оформлено 96 електронних документів.

Начальник митниці розповів, що на сьогоднішній день у зоні діяльності Чернігівської митниці до електронного декларування долучились 12 підприємств. З липня по жовтень 2011 року у електронному вигляді було подано та оформлено 583 документи. На даний час керівництвом Чернігівської митниці здійснюється активна робота по залученню більш широкого кола підприємств до електронного декларування. Серед основних переваг якого, начальник митниці Олександр Іванов назвав: прискорення товарообігу, скорочення часу на здійснення митних процедур, виключення суб’єктивних факторів, тобто корупціогенних чинників.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».