Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 20:35:27

Про найголовніше роботодавцям - платникам ЄСВ

29.11.2013   10:29

ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області нагадує, що Законом України від 08.07.2010 року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” введені норми обов’язкової сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування всіма суб’єктами господарювання.

З 1 жовтня 2013 року адміністрування ЄСВ здійснює Міністерство доходів і зборів України.

Платників ЄСВ умовно можна розділити на такі основні групи: юридичні особи, фізичні особи – підприємці та самозайняті особи, які використовують працю найманих працівників – нараховують ЄСВ у відсотках до фонду заробітної плати відповідно до визначеного Фондом соціального страхування від нещасного випадку класу професійного ризику виробництва. Кількість класів професійних ризиків становить 67, сплата по першому класу проводиться за ставкою 36,76%, сплата по 67-му класу проводиться в розмірі 49,7%. Якщо роботодавець працює за різними напрямами видів діяльності, то клас професійного ризику визначать згідно основного виду економічної діяльності.

На виплати за цивільно-правовими договорами з працівниками відсоток ЄСВ становить 34,7%, для бюджетних організацій та установ - 36,3%.

Крім того, роботодавці здійснюють нарахування ЄСВ із заробітної плати найманих працівників, розмір яких на сьогоднішній день становить 3,6%. Вищезазначені страхувальники зобов'язані під час кожної виплати заробітної плати сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати. За підсумками звітного місяця проводиться перерахунок сплачених авансом сум, і сума недоплати ЄСВ від нарахованої зарплати за звітний місяць сплачується не пізніше 20-го числа місяця, наступним за звітним, (крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця), незалежно від того, чи здійснювалась виплата зарплати та інших нарахувань.

Звіт з ЄСВ до органів Міністерства доходів і зборів подається такими платниками щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця.

Якщо юридична особа не проводить господарську діяльність, не має найманих працівників, відповідно не нараховує заробітну плату та ЄСВ, то звіт про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів нею не подається. Тобто, звіт з прочерками подавати не потрібно.

Шановні роботодавці м. Чернігова! Контролюйте стан розрахунків з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Пам’ятайте, що сума недоїмки стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів (ст.25 Закону України від 08.07.2013 №2464-VI).

Новий порядок заповнення платіжних  документів

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 р. за №609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
Найважливішими новаціями у процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є зміна алгоритму заповнення поля „Призначення платежу”, а саме – у полі №3. 
Раніше у ньому вказувалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб, відтепер, в полі № 3 вказується один з реквізитів:
код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. Тож будь-який пробіл (наприклад, між «;» та «ЄСВ») може трактуватися як заповнення з порушенням (п. 8 Порядку). В такому разі документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду, зазначеного в платіжці.
Істотних правок зазнав Список кодів видів сплати. В нього додано нові коди за митними платежами (код 350-359), за податками і зборами (коди 128 та 160), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок. Окрім цього, деякі коди виключені (106, 117, 136, 137, 145, 146), а низку назв видів сплати відкориговано.
Новий Порядок набрав чинність  26.11.2013 року.

Правильно накладаємо електронний цифровий підпис

При здійсненні операцій з постачання товарів чи послуг платник податку – продавець товарів або послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Для реєстрації в Єдиному реєстрі продавець складає податкову накладну або розрахунок коригування з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
Після складення податкової накладної або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис керівника; другим – електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
Продавець, що є фізичною особою – підприємцем, накладає електронний цифровий підпис у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис фізичної особи – підприємця; другим електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
Не секрет, що  Інтернет швидкими темпами проникає у  всі сфери  життя людини. Все більше представників бізнесу обирають сучасні методи ведення господарської діяльності, які стають доступними за допомогою електронних ключів. Так, з початку 2013 року клієнтами Міндоходів стали більше 5,6 тисяч суб’єктів господарювання нашого міста, які отримали майже 10 тисяч посилених сертифікатів ключів цифрового підпису.
Нагадаємо, ключі цифрового підпису можна безкоштовно отримати у відділі реєстрації користувачів при ГУ Міндоходів у  Чернігівській області за адресою: вул. Кирпоноса, буд. 28, кім. 14.

У грудні змінюється розмір мінімальної зарплати

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік", починаючи з 1 грудня 2013 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становитиме 1218 гривень, у погодинному - 7 гривень 30 копійок.
При цьому, максимальна величина доходів, на яку нараховується єдиний внесок з грудня 2013 року, становитиме 20 706 гривень.
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на усій території України для підприємств усіх форм власності та господарювання. Роботодавець не має права встановлювати працівнику заробітну плату в розмірі нижче мінімального.

Шановні роботодавці! ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області закликає дотримуватися вимог  законодавства про працю.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини