Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 10:41:50

В Чернігівський області налічувалося понад 27 тис. об’єктів роздрібної торгівлі

27.07.2013   11:31

До Дня працівників торгівлі

Торгівля на сьогодні залишається однією з основних складових внутрішнього ринку, яка забезпечує життєві потреби населення в продуктах харчування, предметах домашнього вжитку, товарах легкої промисловості.

Внесок підприємств галузі в створенні валової доданої вартості в Чернігівській області склав понад 13%.

За статистичною оцінкою, на початок 2013 р. в області налічувалося понад 27 тис. об’єктів роздрібної торгівлі, які належали підприємствам (юридичним особам) та фізичним особам–підприємцям.

У 2012 р. обсяг продажу споживчих товарів за всіма каналами реалізації становив 14,6 млрд.грн., що на 13,7% більше рівня 2011 р.

Зростання обсягу обороту роздрібної торгівля спостерігалося і в поточному році. За І півріччя 2013р. він зріс на 11,4% (в Україні – на 11,2%) та становив 7,3 млрд.грн.

В обороті роздрібної торгівлі понад половину обсягів сформовано фізичними особами-підприємцями, 42% – підприємствами–юридичними особами, решта припадала на продаж сільськогосподарських продуктів на організованих ринках та на реалізацію споживчих товарів на неформальних ринках.

Характерною ознакою сучасної торгівлі став активний розвиток мережі супер- та гіпермаркетів – магазинів із великим асортиментом товарів, сучасними методами обслуговування покупців. Найпоширенішою в області представлена мережа магазинів та супермаркетів торгових марок “Союз”, “Квартал”, “СеДаМ”. Поряд із ними пропонують послуги “АТБ-маркет”, “ЕКО-маркет”, “Сільпо”, “Фора”, “Фуршет”, “Велика кишеня”, які розповсюджені в різних регіонах України. Внесок цих торгових систем у товарооборот підприємств області складає майже третину.
 

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 10:34

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1196 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 10:28

У малій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

"Живописні переливи" 10:07

17 жовтня у МЦБ ім. Л.Забашти відбулося відкриття персональної виставки Алли Дякончук «Живописні переливи».

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785 09:44

Чернігівському туристично-інформаційному центру (ТІЦ) виповнюється рік. Заслуженим подарунком до першої річниці стало здобуття сертифікату на відповідність стандарту ISO-14785.

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права 09:35

Голова обласної ради Ігор Вдовенко зустрівся з матерями та дружинами загиблих у зоні проведення АТОООС героїв Чернігівщини, членкинями громадської організації «Родина воїна».