Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:26:15

Фермер вирощує ... ковбасу

29.11.2011   14:50Агенцiя

Цьогоріч куликівський фермер Віктор Труш купив два будинки у Ковчині й три в Авдіївці для молодих спеціалістів. А загалом на територіях сільських рад Куликівського району Чернігівщини, де господарство орендує близько десяти тисяч гектарів землі, уже відсвяткували 11 таких новосіль.

Віктор Труш у такий спосіб “переманив” двох ветеринарів з Харкова та інших фахівців – для професійного ведення бізнесу, зокрема, дотримання технологій у розведенні великої рогатої худоби, свиней.
Фермерське господарство “Колос” починало в 1993 році з обробітку 30 гектарів. Нині забезпечує роботою майже 450 працівників.

З 8116 голів великої рогатої худоби, що утримується у районі, на фермах “Колоса” – п’ять тисяч. А ще тут вирощують п’ять тисяч свиней.

Колись, у 1990-х роках, колгоспи масово відкривали ковбасні цехи. Бо невигідно було продавати дешеве м’ясо. Але собівартість тієї ковбаси виявлялася такою високою, що практично скрізь кустарні переробні цехи за два-три роки позакривалися, а обладнання пішло в металобрухт.

Фермерський ковбасний цех В. Труша працює у Куликівці й нині.

– Ми пропонуємо свої ковбаси не тільки у торговельних точках райцентру, а й завозимо у магазини Чернігівської, Сумської, Київської областей. Виробляємо щодня до двох тонн продукції. А буває й більше. Це залежить від замовлень торгової мережі. А беруть нашу ковбасу, бо у ній 90–100 відсотків м’яса. Вона дорога, зате люди знають, що купують. Я поставив своїм технологам завдання зробити такі ковбаси, як були колись, коли не намішували у них бозна-що.

Тобто фермерський цех надає перевагу не різноманітним добавкам, а натуральній сировині, і витримує конкуренцію навіть з потужними м’ясокомбінатами. Деякі з них, до речі, у Чернігівській області недавно призупинили свою роботу. Власна сировина теж є великим плюсом у виробництві.

– Ми вирощуємо все те, що потрібне для виробництва м’яса, – каже Віктор Владиславович. – Ось ранніх зернових зібрали 8 тисяч 50 тонн. Переробимо їх на комбікорми. Силосу в поліетиленові рукави заклали на два роки наперед! Правда, ще й молоком зайнялися. Брали в Авдіївці в оренду землю. А люди просять відновити ферму. Купили 500 корів. Тепер і молоко маємо на продаж.

Павленко Сергій, “Голос України”

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).