Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 жовтня, 08:48:08

Туризм - одна з пріоритетних сфер розвитку Чернігівщини

20.02.2019   09:32Агенцiя

У Плані перспективного розвитку Чернігівської області на 2019-2021 роки туризм є одним з п’яти пріоритетів.У цій сфері на Чернігівщині вже зроблено чимало. І ще є багато задумів, як область зробити більш туристично привабливою.

Про це, зокрема, говорили під час підсумкової колегії Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації.

Деякі цифри за 2018 рік: туристичні об’єкти області відвідало понад 1 мільйон екскурсантів, майже на 35% збільшились надходження від туристичного збору до місцевих бюджетів області і склали близько 600 тисяч гривень. Позитив для розвитку галузі – ремонт значних ділянок доріг області (понад 40 кілометрів шляхів державного значення та 45 – місцевого, у тому числі під’їзди до туристичних об’єктів).

Дієва робота з розвитку туристичної сфери та залучення інвестицій ведеться спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України. Наразі розробляється грантовий проект «Удосконалення системи інформування туристів – запорука подальшого розвитку та економічного зростання Чернігівщини».

Чернігівщина долучена до міжнародного проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого культурного співробітництва». Зокрема, минулоріч на музейному форумі «Місцеві музеї: нові форми та інновації» було презентовано понад 30 музеїв та заповідників Гомельської, Чернігівської областей, інших регіонів України та Білорусі. В результаті створено транскордонний музейний кластер, до якого увійшли п'ять білоруських і п'ять українських музеїв.

– Україна обрала проєвропейський напрям розвитку. І наглядно демонструє це, реформуючи чи не кожну галузь, у тому числі й сферу культури та туризму. Розвиваючи туризм, ми стаємо зрозумілішими і привабливішими для світу. Ми маємо гарні перспективи залучення інвестицій і розвитку. Наразі ведеться робота, щоб історичні пам’ятки Чернігова були включені до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ми активно співпрацюємо із білоруськими колегами. Серед наших здобутків — реалізація проекту «Дніпровський паром», що об’єднав музеї Гомельської та Чернігівської областей туристичним маршрутом. Ми налагоджуємо культурно-економічні зв’язки з різними країнами світу, — зазначила заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. — Багато вже реалізовано. Проте попереду складна і цікава робота: зробити Чернігівщину одним з найбільш туристично затребуваних регіонів.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівці взяли участь в інформаційній акції

Чернігівці взяли участь в інформаційній акції "Хода за свободу" 08:45

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми небайдужі чернігівці взяли участь в інформаційній акції «Walk for Freedom» («Хода за свободу»), аби підтримати людей, які опинилися в рабстві. Цю ініціативу Україна підтримує шостий рік поспіль.

Наталія Романова: Релігійні громади можуть допомогти у формуванні світогляду сучасної молоді

Наталія Романова: Релігійні громади можуть допомогти у формуванні світогляду сучасної молоді 08:41

Духовно-милосердницьку та благодійну роботу у молодіжному середовищі обговорили члени обласної Ради церков та релігійних організацій. Засідання провела 17 жовтня, виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

У Чернігові проведуть переоблік неприватизованих квартир

У Чернігові проведуть переоблік неприватизованих квартир 08:34

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко підписав розпорядження "Про ведення обліку багатоквартирних будинків та житлових приміщень".

Привітали представників харчової галузі

Привітали представників харчової галузі 08:18

Щороку у третю неділю жовтня в Україні своє професійне свято відзначають працівники харчової промисловості.

Дайджест новин Фонду соціального страхування України

Дайджест новин Фонду соціального страхування України 08:08

Чернігівський монітор, спільно з управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, запустили щотижневий інформаційний дайджест новин Фонду, в якому мова буде йти про зміни в законодавстві, обслуговуванні страхувальників та застрахованих осіб Чернігівщини та інші новини.