Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 06:16:04

Презентовано книгу місцевого автора, видану обласним коштом цьогоріч

22.11.2018   08:03Агенцiя

Про що хотіли повідати прийдешнім поколінням чернігівців предки, залишаючи продряпані надписи та зображення символічного змісту, можна дізнатися, ознайомившись з комплексним міждисциплінарним дослідженням пам’яток епіграфіки Чернігова Святослава Подлевського.

Автор презентував свій доробок — книгу «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.» — широкому загалу.

Варто зазначити, що монографія видана коштом обласного бюджету за результатами обласного конкурсу рукописів місцевих авторів.

Конкурс проводиться щороку з метою відкритого відбору творів для випуску друком у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівської області. Видані книги згодом потрапляють до бібліотек, закладів освіти, науки та культури, інших установ, громадських організацій — задля задоволення потреб читачів, популяризації літератури і наукової думки Чернігівщини та підтримки комерційно неперспективного доробку місцевих авторів. На сьогодні за результатами конкурсу вийшло друком ще 5 книг: доробок Михася Ткача, Ганни Арсенич-Баран, Миколи Чави, Олени Конечної, Лідії Лавріненко.

— Чернігів є історично цінним містом, проте до цього часу чомусь ніхто не брався за глибоке дослідження графіті. Складність роботи над цією темою — занедбаний стан фресок. Також часто написи одного століття накладаються на помітки іншого. Однак, це як перехід за гіперпосиланнями — щоразу більше та цікавіше, — розповідає автор. — Місце та дата презентації обрана не випадково. Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва колись була осередком збору відомих істориків. Дата — День Гідності та Свободи — бо рішуче взявся до роботи у буремному для України листопаді 2013 року (хоч мав деякі напрацювання за часу студентства).

Монографія стане в нагоді науковцям та усім охочим дізнатися більше історичних цікавинок про обласний центр, адже написана доступною мовою та вміщує близько 150 кольорових зображень.

Електронна версія видання Святослава Подлевського «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.» доступна за посиланням. Там же згодом з'являтимуться і тексти інших книг, виданих за тією самою обласною програмою.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На

На "Кришталі року-2019" Ніжинська міська ОТГ отримала свій "Бюджетний Оскар" 16:33

19 листопада відбулося нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості "Кришталь року-2019".

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови 16:22

«Ну що б, здавалося, слова…» – в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася V імпреза – літературно-музична композиція студентського поетичного театру «Словотвір».

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:10

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніна Коцур:

Ніна Коцур: "На сцені я живу" 13:05

Ім'я заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ніни Коцур чернігівські шанувальники хорової та естрадної пісні вимовляють із захопленням. 35 років, як співає вона на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.