Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:02:30

Що ми залишимо у спадок?

24.10.2018   12:24

У віртуальну екомандрівку вирушили учні Редьківської школи Чернігівського району разом з бібліотекарями Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.

Свою відеоподорож вони присвятили Всесвітньому дню тварин, який відзначається в Україні з 2000 року.

Довгу історію має боротьба проти бездумного знищення фауни. Тепер на вітчизняних теренах вже не побачиш дикого коня тарпана чи українського тура. На межі зникнення вовки і норки. Колись людина полювала не тільки заради їжі. Часто – просто для того,аби довести собі, що вона могутніша за дикого звіра, та й заради розваги. Пригодницька література сторічної давнини описує героїв, які стріляють у звірів за першої нагоди. У нинішніх читачів подібні безглузді вчинки часто викликають здивування.

Учасники мандрівки говорили про те, що люди, попри розвиток цивілізації, і нині недбайливо ставляться до оточуючого світу: фактично тварини зникають не тільки через те, що на них полюють, а й тому, що знищуються традиційні місця їхнього мешкання, забруднюються території їх існування.

Всесвітній день тварин – це і привід нагадати, наскільки люди відповідальні за домашніх тварин – істот, яких вони приручили. Діти говорили про своїх собак та кішок, які стали справжніми членами сім’ї. А скільки прикладів відданості своїм господарям описано в книжках! Згадали про чернігівських зооволонтерів – членів громадських організацій, що опікуються знедоленими тваринами. Аналогічні об’єднання борців за права тварин існують по всьому світу.

Учасникам екомандрівки була представлена виставка книжок з фондів обласної бібліотеки для дітей «Знай. Люби. Захищай!», присвячена проблемам охорони тваринного світу. Значна частина цієї літератури доступна для домашнього читання на абонементі бібліотеки.


Чернігівська обласна бібліотека для дітей


 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.