Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 14 грудня, 14:42:03

Щоденники Олександра Довженка видадуть у Росії

20.07.2012   13:57Агенцiя

Керівник Федерального архівного агентства Росії, доктор історичних наук Андрій Артізов повідомив, що до кінця року мають намір видати всі відомі щоденники класика українського кінематографу Олександра Довженка.

Олександр Довженко

Олександр Довженко

Українці від цього проекту не відділені – над виданням разом працюють російські й українські архівісти, і, можливо, зібрання щоденників здійснить одне із харківських видавництв.

“Цей проект буде реалізовано цього року. Олександр Довженко писав щоденники все свідоме життя, він прожив багато років у Москві, і після смерті його дружина передала їх нам до архіву, де вони й зберігалися весь цей час. Ми ухвалили рішення їх видати”, – сказав Андрій Артізов. Він заявив, що багато частин щоденників, особливо воєнних років, уже було опубліковано, але в різних виданнях.

До 120-річчя від дня народження видатного українського режисера планують видати повне зібрання. Записи Олександр Довженко робив двомовні – російською й українською, тому деякі частини текстів перекладено російською, а деякі – українською.

Нагадаємо, що Президент Віктор Янукович підписав Указ “Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка”, у рамках якого заплановано видання літературних творів Довженка в комплекті з фільмами у форматі DVD, широкий ретроспективний показ його фільмів в Україні, а також за кордоном, створення ігрового багатосерійного телефільму про життєвий і творчий шлях Довженка, проведення міжнародної науково-практичної конференції, літературних читань, семінарів, лекцій, присвячених життю та творчості Довженка, продовження з участю Національної академії наук робіт із підготовки й видання повного наукового академічного видання кінематографічної, літературної та образотворчої спадщини режисера та персональної енциклопедії “Олександр Довженко”.

day.kiev.ua

 

Останні новини Чернігівщини

Відбувся день спеціаліста

Відбувся день спеціаліста "Сучасні тенденції хорової освіти" 14:33

Традиційно напередодні новорічних та різдвяних свят, в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка в межах проєкту «Мереживо музичної зими» відбувся день спеціаліста «Сучасні тенденції хорової освіти» за участі студентів I-IV курсів відділу хорового диригування Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького.

В Чернігівському гарнізоні для солдатів і сержантів служби за контрактом до кінця року відкриють двері три нові гуртожитки

В Чернігівському гарнізоні для солдатів і сержантів служби за контрактом до кінця року відкриють двері три нові гуртожитки 12:07

В Чернігові, на території військового містечка однієї з частин гарнізону, завершується будівництво трьох гуртожитків поліпшеного планування для військовослужбовців за контрактом.

Комісія з питань безпеки та організації дорожнього руху ініціювала обстеження доріг міста для перевірки ТЗРДР

Комісія з питань безпеки та організації дорожнього руху ініціювала обстеження доріг міста для перевірки ТЗРДР 11:58

Цього тижня в Чернігівській міській раді відбулося чергове засідання комісії з питань безпеки та організації дорожнього руху в місті Чернігові.

"Малі міста - великі враження": чотири проєкти з Чернігівщини серед переможців конкурсу 11:54

В Україні вже вдруге відбувся конкурс культурно-мистецьких проєктів «Малі міста — великі враження». Мета – презентувати туристичний потенціал населених пунктів, в яких проживає до 50 тисяч осіб.

Андрій Прокопенко дав доручення розробити План реагування на надзвичайну ситуацію у випадку припинення транзиту газу з Російської Федерації з 1 січня 2020 року

Андрій Прокопенко дав доручення розробити План реагування на надзвичайну ситуацію у випадку припинення транзиту газу з Російської Федерації з 1 січня 2020 року 11:48

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 13 грудня провів позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.