Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 12:49:54

Відбувся круглий стіл "Бібліотека і громада: взаємодія в новому форматі"

09.08.2018   12:26Агенцiя

Знову про співпрацю бібліотеки, влади і громади говорили за круглим столом у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка, де 7 серпня зібралися бібліотечні працівники, представники профільних підрозділів органів влади та місцевого самоврядування сіл, селищ і міст області, громадські організації, провідні ЗМІ.

Тема для обговорення "Бібліотека і громада: взаємодія в новому форматі" вибрана не випадково, адже триває процес децентралізації влади, реформа місцевого самоврядування, яку відчули на собі й бібліотеки.

Процес реформування у всіх по-різному складний. Керівники новостворених ОТГ не завжди розуміють важливість місцевих бібліотек, тому метою круглого столу є популяризація бібліотек як соціокультурних центрів громад.
 

Організаторами заходу виступили Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, ГО "Центр Взаємодії", ГО "Чернігівське обласне відділення УБА".
 
Розпочала засідання круглого столу директор ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, яка привітала учасників заходу та акцентувала увагу присутніх на тому, що бібліотеки в сучасних умовах – це комунікаційні майданчики, інформаційні центри громад, а не колишні книгозбірні. Важливим елементом функціонування новостворених громад є співпраця громади і влади. У ролі посередників між ними можуть виступити бібліотеки.
 
Головний спеціаліст Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Наталія Колозіна побажала плідної роботи за круглим столом та повідомила, що на початок року з 716 бібліотек, що перебували у сфері управління Міністерства культури, мережа скоротилася на 10 книгозбірень. Причина – відсутність фінансування і порозуміння з місцевою владою.
 
Любов Квасюк, менеджер проекту "ПУЛЬС" / IREX / Україна, розповіла про становлення бібліотек, зміни в їхній роботі в умовах децентралізації і наголосила, що основна функція бібліотекарів – інформування, роз'яснення процесів, що відбуваються, донесення інформації до людей.
 
Голова громадської організації "Центр Взаємодії" та ментор проекту "ПУЛЬС" Олена Костриця продовжила думку про те, що бібліотека – це інформаційна складова громади, її ресурсний центр, який повинен допомагати у вирішенні проблемних питань кожної окремої громади, надавати інформацію, яка цікава та актуальна для жителів громади.
"Бібліотекарі – це лідери, активні громадяни своєї громади, тому і довіра до бібліотек дуже велика. Але є й інший бік справи. Не завжди жителі громад розуміють, наскільки потужним ресурсом вони володіють. Головне завдання бібліотекаря в громаді – підвищення обізнаності громадян з питань реформ місцевого самоврядування. Бібліотека має стати центром активності із залученням фінансових і людських ресурсів".
 
До діалогу також долучилися: Дмитро Іванов, консультант з правових питань Чернігівського РВ АМУ; Дмитро Науменко, юрист ГО "MART"; Вероніка Рибак, консультант з питань комунікації Офісу реформ; Людмила Чабак, радник з децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування; Ірина Дорожкіна, голова ГО "Спілка жінок Чернігівщини"; Оксана Стельмах, редактор новин інформ-агенції "Чернігівський монітор"; Ольга Костенко, заступник Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва; Оксана Голич, завідувачка бібліотеки Михайло-Коцюбинської ОТГ.

Обговорили роль бібліотеки у створенні спроможних громад і зауважили, що одна з найважливіших функцій бібліотеки – інформаційна діяльність, тому бібліотека може бути прес-центром громади. Втім, як зазначив Дмитро Науменко, ініціативи зі співпраці бібліотек і об'єднаних громад не матимуть перспектив без долучення до цього процесу молоді та громадських організацій. Тільки за їх підтримки бібліотека стане і сучасним інформаційним центром, і центром молодіжної політики в ОТГ.
 
Друга частина круглого столу пройшла у формі практичного заняття. Цікавим і корисним виявився досвід, яким поділилися журналісти провідних чернігівських ЗМІ: Яна Титенок, Олександр Майшев, Андрій Титок, Андрій Ясний. Вчили бібліотекарів писати прес-анонси та прес-релізи, дописи в друковані видання, на радіо, знімати сюжети для новин.
 
День виявився дуже насиченим і багатим на спілкування з цікавими людьми.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.