Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 грудня, 12:23:59

"На палаючому Сході" - книжка, яка своїм змістом підтверджує, що проти нашої країни йде справжня війна

06.12.2017   08:10Агенцiя

Саме так наголошували сьогодні учасники презентації однойменного видання про героїв антитерористичної операції на сході України, які народилися або ж до початку воєнних дій служили на теренах Сіверського краю. Навіть організатори презентації не очікували, що велика конференц-зала обласної ради буде вкрай переповнена, адже долучитися до представлення тільки-но видрукуваної збірки про мужність чернігівських захисників Вітчизни, завітало близько ста осіб.

В їх числі - герої «палаючого сходу» та автори розповідей про них, родичі полеглих в боях учасників АТО, редактори видання, очільники місцевих засобів масової інформації, працівники обласної та міських бібліотек, керівники прес-служб силових структур області, студенти чернігівських вишів, журналісти центральних та місцевих ЗМІ.

В презентації, присвяченій Дню Збройних Сил нашої держави, взяли участь голова обласної ради Ігор Вдовенко, заступник голови обласної держадміністрації Наталія Романова, директор Департаменту інформаціїної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван; обласний військовий комісар Олександр Криворучко; голова всеукраїнської Асоціації місцевих ЗМІ та обласної організації НСЖУ Олександр Назаренко, керівники та відповідальні працівники структурних підрозділів публічної і виконавчої влади області та міста на Десні.

В ході презентації, яку провів заслужений журналіст України, член правління обласної організації Національної спілки журналістів України, один із редакторів видання Анатолій Тютюнник, він зазначив, що книга «На палаючому Сході», де сконцентровано більше сотні нарисів та замальовок про чернігівських героїв, – це результат колективної праці журналістського загалу області. Також він висловив вдячність керівництву області за допомогу. Адже книга вийшла друком у комунальному підприємстві обласної ради ПАТ «ПВК «Десна»» у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки, одним із пріоритів якої є популяризація та забезпечення випуску книг місцевих авторів коштом обласного бюджету.

Ведучий також акцентував особливу увагу присутніх на тому, що головним натхненником і упорядником збірки матеріалів про наших захисників був журналіст Володимир Лисенко, який, на жаль, відійшов у вічність 24 листопада цього року, всього десять днів не дочекавшись до цієї презентації. Але, як бачимо, мовив ведучий, Володимир Іванович залишив по собі добрий слід. Анатолій Тютюнник також наголосив, що на палаючому Сході час від часу гинуть наші земляки. І саме сьогодні Носівщина проводжає в останню путь ще одного героя – Володимира Мальцева. Після цих слів учасники вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в АТО, а разом з ними і Володимира Лисенка - головного упорядника героїчної книги, який пішов у вічність аби залишити після себе справжній посібник героїчно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

В свою чергу, у своєму зверненні до учасників презентації, голова обласної ради Ігор Вдовенко щиро подякував усім присутнім за те, що відгукнулись на запрошення обласної ради взяти особисту участь у сьогоднішній анонсованій події. Адже уже понад 17 років поспіль головний орган представницької влади Чернігівщини підтримує обласну програму видання творів місцевих авторів, дія якої продовжиться й надалі.

За словами промовця, особливу увагу депутати спільно з обласною державною адміністрацією звертають на соціально-значущі видання – на друк книжок, які здатні виховувати свідомими патріотами молодих громадян нашої держави. Саме на такі, які ініціював і упорядковував член НСЖУ Володимир Іванович Лисенко, колишній літпрацівник низки газет та обласного радіо, а потім голова Чернігівської ради, державний службовець, посадовець місцевого самоврядування та насамперед – журналіст, за плечима якого - редагування журналу «Орієнтир» та низки книг, в числі яких значну історично-документальну та патріотчно-виховну цінність мають збірки «Йшли у бій молодими» (2015) та «На палаючому Сході»(2017).

На думку промовця, нині презентована збірка – це життєпис подвигу українського народу у боротьбі з повзучою агресією північного сусіда на нашу споконвічну територію. Нагадуючи присутнім про натхненника і упорядника книги, виступаючий наголосив, що дуже шкода, що Володимир Іванович не дожив буквально декілька днів до дати презентації, але своєю активною позицією він залишив по собі вагомий доробок, який послужить історії боротьби українського народу за свою волю і свободу та патріотичному вихованню підростаючого покоління. Адже кожен матеріал з неї – про живих героїв російсько-української війни на Сході нашої держави і полеглих – не вирвані сторінки з їх життя, а літопис звитяги та подвигу. Подвигу заради нас, нині сущих – молодих і зрілого віку – які, завдячуючи героям розповідей з цієї збірки, живуть під мирним небом, - наголосив на Ігор Вдовенко.

Своє добре слово про нове видання, його упорядника та всіх її творців сказала і заступник голови обласної держадміністрації Наталія Романова.

Промовець наголосила, що на сторінках цієї книжки – справжня правда про війну і її учасників-героїв, частина яких сьогодні зібралися в конференц-залі обласної ради. Вона також зазначила, що українці проти українців ніколи не розв'яжуть війни, як це «старанно», тисячами фейків, пропагують північні сусіди, розв'язавши агресію проти суверенної держави. «На палаючому Сході» - це не видумана правда про героїзм і мужність наших воїнів за рідну Вітчизну, - наголосила виступаюча.

Про роботу на книгою також поділилися: один із її редакторів, помічник народного депутата України, журналіст Олександр Соломаха; редактор Коропської районної газети «Нові горизонти» Людмила Ковальчук; редактор Куликівської районної газети «Поліська правда» Валентина Селюк; доцент інституту ім. К. Д. Ушинського, рецензент книги Михайло Коропатник...

Своїми думками про книгу поділилася з присутніми і мама одного із полеглих героїв розповідей – воїна 169-ї роти спецпризначення Дениса Чередніченка – Марина Михайлівна Чередніченко, яка наголосила, що ця книга для неї дуже дорога, бо в ній розповідь про її «кровинку» - дорогого синочка Дениса, який віддав власне життя за світле майбутнє України.

Перед учасниками презентації виступили також живі герої книги – майор Петро Буйний, Городнянський військовий комісар та поет Олександр Куліда з Бобровицького району, який почитав присутнім свої вірші, присвячені бойовим побратимам.

Свою думку про видання висловив і голова ГО «Єдина родина України» Микола Шанський, інші учасники заходу.

А завершилася презентація книги «На палаючому Сході» врученням десяти героям розповідей відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Також учасникам заходу була представлена виставка видань про учасників АТО, підготовлена державною обласною універсальною науковою бібліотекою ім.В.Г.Короленка та роботи В.І. Лисенка. І, до речі, одна із них – книга «На палаючому Сході» була вручена кожному із учасників сьогоднішньої презентації.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

 

Останні новини Чернігівщини

Підтверджено правову позицію прокуратури щодо направлення малолітнього за вчинення суспільно-небезпечного діяння

Підтверджено правову позицію прокуратури щодо направлення малолітнього за вчинення суспільно-небезпечного діяння 11:53

Суд апеляційної інстанції у травні поточного року скасував ухвалу Прилуцького міськрайонного суду в частині застосування до неповнолітнього, який не досяг віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру у виді передачі під нагляд батьків з обмеженням дозвілля за вбивство з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України).Суд апеляційної інстанції у травні поточного року скасував ухвалу Прилуцького міськрайонного суду в частині застосування до неповнолітнього, який не досяг віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру у виді передачі під нагляд батьків з обмеженням дозвілля за вбивство з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України).

Рятувальники здійснюють профілактичні рейди та проводять інструктажі з мешканцями приватного житлового сектору

Рятувальники здійснюють профілактичні рейди та проводять інструктажі з мешканцями приватного житлового сектору 11:48

В умовах настання холодів зростає кількість пожеж у житловому секторі громадян, спричинених порушенням правил влаштування та експлуатації пічного опалення й електропобутових приладів.

Линовицький цукровий завод виробив 27 тисяч тонн цукру

Линовицький цукровий завод виробив 27 тисяч тонн цукру 11:13

Закінчив сезон цукроваріння ПАТ «Линовицький цукровий завод «Красний», який на сьогодні залишився єдиним виробником цукру в області.

Організували та провели сімейну конференцію для неповнолітнього

Організували та провели сімейну конференцію для неповнолітнього 10:57

В рамках «Тижня права», який проходить на території України старший інспектор ювенальної превенції Прилуцького відділу поліції спільно з психологами Прилуцького міськрайонного відділу з питань пробації, організували та провели сімейну конференцію для неповнолітнього, який щойно поставлений на облік органу пробації в зв’язку з засудженням та має випробувальний термін.

Як у Чернігові намагаються

Як у Чернігові намагаються "провалити" номінацію до списку ЮНЕСКО і при цьому гарно виглядати 09:16

Як і мільйони людей, перед тим як кудись поїхати я шукаю в інтернеті, що цікавого можна там подивитися. І якщо десь неподалік є пам’ятка, внесена до списку культурної чи природньої спадщини ЮНЕСКО, то будь яка пошукова програма покаже її першою. Внесення до цього списку гарантує додаткову рекламу, збільшення кількості відвідувачів, а отже і туристичних прибутків. Уряди роками добиваються такої можливості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини