Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 грудня, 12:00:47

"Було дуже багато зради..."

25.11.2017   11:35Агенцiя

Саме така теза пролунала з вуст автора нового роману «Троща», лауреата Шевченківської премії України 2011 року Василя Шкляра у приміщенні Обласного молодіжного центру 24 листопада, під час презентації його книги широкому загалу.

Такими словами характеризувався повоєнний період боротьби УПА з більшовицькими загарбниками. Подібна оцінка часу актуальна і перегукується із сучасним періодом.

Тоді підпільна боротьба УПА йшла практично з криївок. Назву «Троща» можна сприймати як позначення періоду  руїни. Так само на Тернопіллі називають очерет на річці Стрипа. Про ту місцевість у далекому 1947 році йде оповідь у романі. Прототип героя роману – нині живий  95-літній сотенний УПА Кривоніс.

Ініціаторами презентації виступили ГО «Об’єднання добровольців» та безкоштовні курси української мови в місті Чернігові.

Автору допомагав спілкуватися з аудиторією його побратим Роман – доброволець з Рівного, який зазначив, що «Троща» – також знаковий роман про кохання, історія і драма людських душ.

Присутня у залі мати загиблого в АТО подякувала Василю Шкляру за написаний твір. Як тоді, так і зараз Україна бореться з російським агресором. Гинуть наші сини.

Через «Трощу» повертається з небуття слава УПА.

Представники ГО «Об’єднання добровольців» висловили подяку голові обласної ради Ігорю Вдовенку, голові ОДА Валерію Кулічу за постійну домомогу та підтримку добровольчого руху Чернігівщини, привітали свою колегу з Днем народження, подякували автору і вручили йому подарунок – картину з краєвидом Чернігова майстерні Бориса Дєдова.

Завершилась презентація авторською сесією.

Друга зустріч відбулась того ж дня у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.

Останні новини Чернігівщини

Підтверджено правову позицію прокуратури щодо направлення малолітнього за вчинення суспільно-небезпечного діяння

Підтверджено правову позицію прокуратури щодо направлення малолітнього за вчинення суспільно-небезпечного діяння 11:53

Суд апеляційної інстанції у травні поточного року скасував ухвалу Прилуцького міськрайонного суду в частині застосування до неповнолітнього, який не досяг віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру у виді передачі під нагляд батьків з обмеженням дозвілля за вбивство з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України).Суд апеляційної інстанції у травні поточного року скасував ухвалу Прилуцького міськрайонного суду в частині застосування до неповнолітнього, який не досяг віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру у виді передачі під нагляд батьків з обмеженням дозвілля за вбивство з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України).

Рятувальники здійснюють профілактичні рейди та проводять інструктажі з мешканцями приватного житлового сектору

Рятувальники здійснюють профілактичні рейди та проводять інструктажі з мешканцями приватного житлового сектору 11:48

В умовах настання холодів зростає кількість пожеж у житловому секторі громадян, спричинених порушенням правил влаштування та експлуатації пічного опалення й електропобутових приладів.

Линовицький цукровий завод виробив 27 тисяч тонн цукру

Линовицький цукровий завод виробив 27 тисяч тонн цукру 11:13

Закінчив сезон цукроваріння ПАТ «Линовицький цукровий завод «Красний», який на сьогодні залишився єдиним виробником цукру в області.

Організували та провели сімейну конференцію для неповнолітнього

Організували та провели сімейну конференцію для неповнолітнього 10:57

В рамках «Тижня права», який проходить на території України старший інспектор ювенальної превенції Прилуцького відділу поліції спільно з психологами Прилуцького міськрайонного відділу з питань пробації, організували та провели сімейну конференцію для неповнолітнього, який щойно поставлений на облік органу пробації в зв’язку з засудженням та має випробувальний термін.

Як у Чернігові намагаються

Як у Чернігові намагаються "провалити" номінацію до списку ЮНЕСКО і при цьому гарно виглядати 09:16

Як і мільйони людей, перед тим як кудись поїхати я шукаю в інтернеті, що цікавого можна там подивитися. І якщо десь неподалік є пам’ятка, внесена до списку культурної чи природньої спадщини ЮНЕСКО, то будь яка пошукова програма покаже її першою. Внесення до цього списку гарантує додаткову рекламу, збільшення кількості відвідувачів, а отже і туристичних прибутків. Уряди роками добиваються такої можливості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини