Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 листопада, 23:09:29

100-річчя ІІІ Універсалу Української Центральної Ради

09.11.2017   13:36Агенцiя

7 листопада в Черніівському історичному музеї імені В.В.Тарновського відбулася музейна зустріч з нагоди 100-річчя проголошення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради та більшовицького перевороту в Петрограді.

Ці дві події об’єднує одна дата досить умовно: переворот стався 25 жовтня 1917 року за діючим тоді в Росії юліанським календарем, з переходом на григоріанський календар її стали відзначати 7 листопада; ІІІ Універсал,  проголошений 7 листопада (20 листопада) 1917 року за старим  календарем, став наслідкок повалення більшовиками Тимчасового уряду та необхідністью юридично оформити відхід від Росії, з якою Україна зберегала федеративний зв’зок. Універсал задекларував перехід всієї влади в Україні до Центральної Ради та Генерального Секретаріату, проголосив Українську Народну Республіку, окреслив її територію заселену здебільшого українцями, скасував приватну власність на землю, встановив державний контроль над виробництвом, запровадив 8-годинний робочий день, заявив про необхідність негайного укладання миру між воюючими державами, проведення виборів  до Українськиї Установчиї Зборів тощо.

Всі ці положення ІІІ Універсалу співробітники музею обговорили з курсантами Академії Державної пенітеціарної служби України в музейній залі присвяченій подіям Української революції 1917 – 1921 років. Підвів підсумок та наголосив на зв’язку подій сторічної давнини та сучасних  в Україні, запрошений на захід представник Українського Інституту Національної Пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець.

 
Світлана Сергєєва
 

Останні новини Чернігівщини

Шануй Свободу - Пам’ятай Майдан. ФОТОрепортаж

Шануй Свободу - Пам’ятай Майдан. ФОТОрепортаж 20:30

Сьогодні у Чернігові біля стели Героям Небесної Сотні відбулося віче «Герої_не_вмирають».

За ініціативою депутатів від БПП голову Срібянської ОТГ звільнили на першій же сесії

За ініціативою депутатів від БПП голову Срібянської ОТГ звільнили на першій же сесії 19:43

За результатами виборів 29 жовтня ц.р. головою Срібнянської ОТГ обрано самовисуванця Олега Куделю. Найбільше депутатів обрано від БПП «Солідарність» (16 з 26-и).

У Чернігові відкрили виставку світлин

У Чернігові відкрили виставку світлин "4383 дні дитинства" 15:52

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка відбулося відкриття першої в Україні виставки світлин «4383 дні дитинства» з колекції міжнародного фотоконкурсу, що вісім років поспіль проходить у Мінську (Білорусь).

"Майдан нашої Свободи" таку тему мав круглий стіл, який відбувся у Чернігові 15:49

21 листопада в конференц-залі обласної ради пройшов круглий стіл, присвячений Дню Гідності і Свободи. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, освітяни, науковці, студенти вищих навчальних закладів Чернігівщини, громадські діячі, учасники національно-визвольного руху, журналісти.

Освіта молоді Чернігівщини, як перешкода для корупції

Освіта молоді Чернігівщини, як перешкода для корупції 15:43

Студенти Чернігівського національного технологічного університету навчались розпізнавати прояви корупції та активно протидіяти цьому явищу на навчальному тренінгу «Вчимося жити без корупції, який провела ГО «Чернігівський Центр Прав Людини» 20 листопада в навчально-методичному центрі профспілок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини