Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:02:15

"Ласий ведмідь і Кракатунчик"

07.03.2017   08:20Агенцiя

У Чернігові відбулася прем’єра лялькової вистави за казками Михася Ткача та Сергія Дзюби.

Взагалі, ця дивовижна ідея належить головному режисерові обласного лялькового театру імені Олександра Довженка Віталію Гольцову та поету і сценаристу Анатолію Покришню. Одного разу спілкувалися по-дружньому й раптом спало на думку: а чому б і не створити в Чернігові лялькові спектаклі за творами письменників із Придесення? Адже талановитих і відомих людей, котрі створюють цікаві казки для дітлахів, тут вистачає!

Одразу ж і взялися за роботу… До ідеї схвально поставилася директор театру, художник Тетяна Коваль, та й акторам це неабияк сподобалося. Ще б пак! Автори мешкають зовсім поруч, у рідному місті, завжди мають змогу завітати до театру. Поміркували: які книжки літераторів із Чернігова мають стабільну популярність? З’ясувалося, що в бібліотеках не залежуються на полицях казки Михася Ткача та Сергія Дзюби, адже малеча їх постійно читає й перечитує.

Поговорили з обома авторами й переконалися – вони до несподіваної ідеї поставилися вельми схвально. «Чому б і ні? – відреагував Сергій Дзюба. – Все-таки загальний наклад усіх книжок про Кракатунчика – понад 40 тисяч примірників… На цій казковій трилогії, яка об’єднує три повісті (нині їх усе частіше називають романами) про неймовірні пригоди хлопчика Сергійка та його найкращого друга – кленового бога Кракатунчика в нашому Чернігові виросло вже не одне покоління дітей. Однак нова вистава значно розширить популяризацію трилогії «Душа на обличчі». Важливо, що дія повістей про Кракатунчика відбувається саме в Чернігові – там немало знайомих вулиць, Красна площа, Вал, Болдина гора, Антонієві печери, кленова алея поблизу пологового будинку, вулиця Яблунева, де мешкає Сергійко... Взагалі, всі мої книжки пов’язані з Чернігівщиною, яку я щиро люблю!».

Далі Віталій Гольцов написав прекрасний, професійний сценарій, який одразу заполонив уяву авторів і акторів, а художник Тетяна Коваль напрочуд цікаво придумала вигляд казкових персонажів. Режисер вирішив об’єднати казку Михася Ткача «Ласий ведмідь» та історію про захоплюючі пригоди в цирку з повісті Сергія Дзюби «Гопки для Кракатунчика». Сценарій вийшов дуже динамічним, веселим і ненав’язливо повчальним.

І ось – прем’єра! Повен зал дітлахів. Схвильовані автори, які буквально затамували подих в очікуванні цього дійства… Вистава малечі сподобалася – раз-по-раз лунали щасливі оплески та сміх юних глядачів, котрі не просто сиділи, а й самі брали безпосередню участь у виставі – виходили просто на сцену, як щасливі учасники-персонажі диво-спектаклю, відгадували дотепні загадки, із задоволенням підспівували, імітували різні музичні інструменти, залюбки спілкувалися з казковими героями, запам’ятовували веселі віршики. Було багато цікавих, не нудних розваг, тому й аплодували радісно, від душі. «Це, справді, найліпша наша нагорода – отакі дитячі оплески!» – підсумував побачене Михась Ткач.

У цій виставі все зійшлося – і талановиті твори авторів із Придесення, й блискуча, віртуозна постановка Віталія Гольцова, і натхненна, прекрасна гра акторів Марини Лахно та Олександра Олійника, й прекрасні ляльки, створені творчою уявою Тетяни Коваль!

Отже, репертуар обласного лялькового театру наразі поповнився дійсно цікавим, яскравим спектаклем, який обіцяє стати популярним і резонансним. У перспективі його, сподіваємося, побачать та належно оцінять глядачі й за межами нашої Чернігівщини, що також важливо… Давайте пропагувати все-таки, в першу чергу, своє, тим більше, що все це – того варте!

Щиро вітаю режисера, акторів, художника, авторів та всіх причетних до цієї супервистави! І сподіваюся, що буде продовження… Принаймні Віталій Гольцов уже домовився з Сергієм Дзюбою про їхню подальшу роботу над трилогією про Кракатунчика – нова вистава про пригоди хлопчика Сергійка та його надійного друга – кленового бога в Чернігові планується поставити в обласному ляльковому театрі імені Олександра Довженка наступного року.


Роман Маджуга

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.